Dreszczowiec bez happy endu. Radwańska przegrała z Szarapową

PAP/EPA

Agnieszka Radwańska uległa Marii Szarapowej 6:4, 3:6, 4:6 w pierwszym meczu Grupy Czerwonej, w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. Mecz trwał dwie godziny i 47 minut.

W pierwszym secie, wygranym przez Radwańską, Polka miała zaledwie trzy niewymuszone pomyłki, przy 22 rywalki. W kolejnym Szarapowa wyraźnie się poprawiła i na dodatek mocno atakowała. Wygrała swoje podanie i po raz pierwszy przełamała Radwańską. Ta walczyła, ale zdołała w tym secie ugrać tylko trzy gemy.

Decydujący i dramatyczny okazał się trzeci set gdy Polka rzuciła się do odrabiania strat przy stanie 2:5, ale nie wykorzystała dwóch break pointów na 5:5.

Rosjanka wygrała 12 z 14 wcześniejszych konfrontacji z krakowianką, m.in. w dwóch poprzednich meczach w kończących sezon zawodach. Do ich spotkań doszło - także w fazie grupowej - trzy lata temu i w ubiegłym roku. W poprzednim sezonie jednak dzięki zapisaniu na swoim koncie jednego seta do półfinału awansowała Polka, a nie jej wyżej notowana rywalka.

Radwańska po raz siódmy startuje w masters. Rok temu dotarła do półfinału. Powtórzyła tym samym swoje najlepsze osiągnięcie z turnieju, nazywanego wcześniej WTA Championships, z 2012 roku, gdy rywalizacja toczyła się w Stambule. W czterech pozostałych edycjach zakończyła udział na rundzie grupowej (w latach 2008-09 rozegrała po jednym spotkaniu jako rezerwowa). Szarapowa występuje ósmy raz, triumfowała w 2004 roku.

W rozegranym wcześniej innym spotkaniu Grupy Czerwonej Rumunka Simona Halep pokonała Włoszkę Flavię Pennettę 6:0, 6:3.