Zdaniem prezydent Warszawy,  Ewa Kopacz bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków i "ciężko ją porównać z jakimkolwiek innym premierem, który tak dużo jeździłby w różne regiony Polski." Gronkiewicz-Waltz pochwaliła Ewę Kopacz również za zrealizowanie przedstawionego przez nią rok temu expose.


Odniosła się także do opinii, że kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej jest mało atrakcyjna. - My nie robimy teatru chodząc o drugiej w nocy do piekarza. W normalnych warunkach rozmawiamy z tymi którzy chcą się dowiedzieć o naszym programie – odpowiedziała.


"Mnie już mdli od tych taśm"


Prezydent, odnosząc się do ostatnich ujawnionych zapisów rozmów tłumaczyła, że Ewa Kopacz nie ma nic wspólnego z aferą taśmową. - Mnie już mdli od tych taśm. Radosław Sikorski nie startuje, Kulczyk nie żyje, Kwiatkowski jest organem niezależnym i ma postępowanie przed trybunałem. Pani premier jest od roku i od tej pory większość ministrów wymieniła, więc co ona oprócz tego że jest szefową PO, ma z tą aferą wspólnego? - pytala Gronkiewicz-Waltz.