UEFA ukarała Lecha za transparent

Sport
UEFA ukarała Lecha za transparent
lechpoznan.pl
Lech Poznań stadion

Europejska Unia Piłkarska ukarała Lecha Poznań grzywną wysokości 25 tys. euro za wywieszenie przez kibiców baneru o antyislamskiej treści. Stało się to przed meczem Ligi Europejskiej z Belenenses Lizbona.

Transparent został wywieszony przed stadionem i jak wyjaśnił rzecznik prasowy Lecha Łukasz Borowicz, bardzo szybko został usunięty.

- Z prawnikami analizujemy uzasadnienie UEFA. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy się odwołamy - powiedział rzecznik.

 

To już czwarta kara nałożona na Lecha przez europejską federację w obecnym sezonie. Wcześniej za wywieszenie przez kibiców transparentu "o treści prowokacyjnej" w Sarajewie, klub ukarano grzywną 20 tys. euro, a za odpalenie pirotechniki podczas spotkania w Poznaniu z FC Basel - 40 tys. euro.

 

Najsurowszą karę Lech otrzymał za wznoszenie przez kibiców okrzyków o treści zakazanej podczas sierpniowego spotkania w Bazylei w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. Wtedy klub musiał zapłacić 50 tys. euro oraz został ukarany zamknięciem stadionu dla publiczności na jeden mecz.

 

Od tej ostatniej kary poznański klub złożył odwołanie. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny decyzję w tej sprawie podejmie w najbliższą środę. Jeśli oddali wniosek Lecha, kibice nie obejrzą pojedynku w lidze Europejskiej z Fiorentiną, który zaplanowano na 5 listopada.

 

PAP 

PTRW

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze