Ostrzeżenie przed zamachami w Niemczech

Świat
Ostrzeżenie przed zamachami w Niemczech
PAP/EPA/MARTIN SCHUTT

Przed kolejnymi zamachami ze strony skrajnej prawicy na ośrodki dla uchodźców oraz na polityków nastawionych pozytywnie do imigrantów ostrzega Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny BKA. W sobotę poważnie ranna w zamachu została kandydatka na burmistrza Kolonii.

Do poufnego raportu BKA zawierającego ocenę sytuacji w Niemczech dotarł dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Autorzy opracowania ostrzegają przed ofensywą środowisk skrajnie prawicowych przeciwko polityce migracyjnej rządu. "Sprzeciw wobec uchodźców jest ideologicznym spoiwem" dla zwykle skłóconych ugrupowań" - piszą autorzy raportu.

 

"Celem ataków mogą stać się nie tylko uchodźcy, lecz także politycy zaangażowani w pomoc azylantom, oraz inne osoby, w tym kierownicy ośrodków dla uchodźców" - czytamy.

 

BKA przewiduje dalszy wzrost liczby ataków na ośrodki dla imigrantów. W trzech pierwszych kwartałach tego roku doszło do 461 takich wydarzeń, co oznacza podwojenie ich liczby w porównaniu z całym rokiem poprzednim. Większość sprawców to osoby mieszkające w sąsiedztwie ośrodków.

 

Najwięcej przestępstw tego rodzaju ma miejsce na terenie Północnej Nadrenii-Westfalii i Saksonii.

 

PAP

grzel

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze