Pomaska: PiS opowiada się za niższymi emeryturami

Polska

Nerwów nie ma, ale jest okres oczekiwania, napięcia. Jesteśmy spokojni o tę debatę. Pani premier Kopacz ma duże doświadczenie, przede wszystkim w skutecznym rządzeniu, dlatego jesteśmy spokojni o efekt - powiedziała w Polsat News Agnieszka Pomaska z PO. W poniedziałek szefowa rządu zmierzy się w przedwyborczej debacie z Beatą Szydło.

- Ewa Kopacz w ciągu roku spełniła niemal wszystkie swoje obietnice z expose. My, kandydaci, i pani premier, jesteśmy gotowi rozmawiać o sytuacji gospodarczej Polski. Wiadomo, że jeśli mówimy o wieku emerytalnym, a PiS mówi populistycznie o obniżeniu go, to powinien jednocześnie poinformowac, o ile niższe będą emerytury. Dzisiaj można powiedzieć, że ta partia jest za niższymi emeryturami. My poprzez podniesienie wieku uchroniliśmy Polaków przed tym - tłumaczyła Pomaska.

 

Posłanka wyjaśniła także, dlaczego nie powinno się krytykować Platformy Obywatelskiej za podniesienie podatków. - Zwróćmy uwagę na bardzo trudną sytuację ekonomiczną w Europie. Przeszliśmy przez kryzys suchą stopą. Budżet nie jest z gumy, ale pieniądze z niego przez ostatnie lata były wydawane w najlepszy możliwy sposób - stwierdziła i jako przykład podała fakt, że w 2014 roku po raz pierwszy od wielu lat w Polsce urodziło się więcej dzieci, niż odnotowano zgonów.

 

Obejrzyj całą rozmowę:

 

 

Polsat News

pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze