WTA Tiencin: Radwańska w finale! Pliskova nie miała szans

PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska bez większych trudności pokonała w półfinale turnieju WTA w chińskim Tiencinie Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:3, 6:1 i awansowała do finału.

Dla Polki, rozstawionej z "dwójką", starcie z turniejową "trójką" mogło być dużym wyznaniem po ćwierćfinale, w którym Radwańska miała kłopoty z zawodniczką spoza pierwszej setki rankingu WTA, Jelizawietą Kuliczkową.

Emocji jednak nie było - pojedynek Radwańskiej z piętnastą w światowym rankingu Pliskova trwał zaledwie godzinę i sześć minut. Krakowianka pierwszą partię wygrała do trzech, w drugiej oddała rywalce tylko jednego gema. To już piąte zwycięstwo Agnieszki z Pliskovą w jej karierze. Piąte bez straty seta.

Finał o prawo gry w turnieju masters

Radwańska w finale zagra z Danką Kovinic (75 WTA). Tenisistka z Czarnogóry pokonała w półfinale Serbkę Bojanę Jovanovski. Będzie to ich pierwszy pojedynek w karierze.

W razie zwycięstwa w całym turnieju Polka zapewni sobie prawo startu w kończącym sezon turnieju WTA Finals. Wystąpi w nim osiem najlepszych tenisistek w przekroju całego sezonu.