"Przypomnijmy sobie Marcinkiewicza. Premierem będzie Kaczyński"

Polska

- Premierem będzie Jarosław Kaczyński. Do pałacu prezydenckiego to też on wskazał osobę - przekonywał w programie "Graffiti" w Polsat News poseł PO, Artur Dunin.

Polityk w trakcie rozmowy ujawnił też strategię premier Ewy Kopacz na poniedziałkową debatę wyborczą. - Oparta (będzie - przyp. red.) na faktach i rzeczywistych danych. Na tym, żeby przekonać Polaków, że warto nam zaufać po raz trzeci - wyjaśnił Dunin i podkreślił, że Platforma musi wyjaśniać wyborcom swój program gospodarczy. - Ja cały czas jeżdżę do swoich wyborców i tłumaczę im program PO na kolejne cztery lata. Tak premier Kopacz będzie musiała podejsć do tematu - stwierdził.

 

Dunin bronił także niewprowadzenia przez Platformę podatku liniowego. Według parlamentarzysty w Polsce obecnie nie ma warunków do nałożenia podatku 3x15. Dodał, że chociaż Donald Tusk podniósł VAT, jednocześnie jego partia obniżyła podatek na artykuły pierwszej potrzeby. - Mamy na żywność zwolnienie podatkowe 0, 2 i 5 proc. oraz 23 proc. na inne inne - zauważył.

 

 

- Naszym obowiązkiem jest pokazywanie spraw, które robimy prospołecznie, ale trzeba pamiętać, że nie wszystkim się dobrze powodzi. (...) Niestety, musimy jeszcze odłożyć ten podatek w czasie - dodał.

 

"Marcinkiewicz był niewygodny po pół roku"

 

Dunin przyznał także, że nie wierzy, że Beata Szydło będzie szefem rządu. - Premierem będzie Jarosław Kaczyński. Do pałacu prezydenckiego to też on wskazywał osobę - tłumaczył. - Przypomnijmy sobie pana premiera Marcinkiewicza, który już po pół roku był osobą niewygodną dla Jarosława Kaczyńskiego - przypomniał.

 

Parlamentarzysta zapowiedział także ciężką pracę na ostatni tydzień kampanii wyborczej. - Zmieniamy eleganckie buty na trampki i idziemy w teren. Ja to robię od 8 lat, więc nie mam z tym problemu.

 

 

Polsat News

pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze