- Chcemy przypomnieć, że w demokratycznym państwie prawa, obywatel nie może mieć mniejszych praw niż korporacje i banki - mówili organizatorzy akcji. Podkreślali, że w proteście biorą udział osoby, które czują się oszukane przez instytucje finansowe, politycy oraz członkowie stowarzyszeń broniących praw obywatelskich i konsumenckich.

 

 

 

Przedstawiciele Ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu trzy dni temu spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowy dotyczyły przygotowania ustawy o rozwiązaniu problemu ryzyka związanego z kredytami walutowymi.

 

 

 

Prezydent poinformował wówczas o powołaniu stałego Prezydenckiego Zespołu Roboczego do spraw ustawy rozwiązującej problem kredytów w obcych walutach. Zespół ma się spotykać w Pałacu Prezydenckim nawet kilka razy w tygodniu.

 

 

 

Problem kredytów hipotecznych we frankach pojawił się po gwałtownym wzroście kursu szwajcarskiej waluty 15 stycznia tego roku, gdy szwajcarski bank centralny ogłosił uwolnienie kursu waluty narodowej wobec euro. Za jednego franka trzeba było wówczas płacić nawet ponad pięć złotych.

 

 

 

Polsat News