Wawrów. Potrącenie 10-latka. Jakie zarzuty dla kierowcy bmw?

Polska Bartosz Treder / wka / Polsatnews.pl
Wawrów. Potrącenie 10-latka. Jakie zarzuty dla kierowcy bmw?
Polsat News
Chłopiec został potrącony, gdy wraz z innymi dziećmi miał wyjechać na ferie

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 26-letni kierowca bmw, który śmiertelnie potrącił 10-latka w lubuskim Wawrowie, usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia - przekazała gorzowska prokurator regionalna Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

Prokurator rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim Agnieszka Hornicka-Mielcarek podczas niedzielnej konferencji potwierdziła, że prokuratura otrzymała materiały dotyczące śmiertelnego potrącenia 10-latka przez 26-letniego kierowcę. Doszło do niego w nocy z piątku na sobotę w lubuskim Wawrowie. 

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy zostanie postawiony zarzut wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczka z miejsca zdarzenia. To przestępstwo zagrożone karą minimalną pięciu lat pozbawienia wolności, a maksymalna kara to 20 lat - dodała śledcza.

Wawrów. Trzy osoby zatrzymane po wypadku. Wśród nich brat sprawcy

Hornicka-Mielcarek przekazała też, że w niedzielę zaplanowane jest przesłuchanie dwóch innych zatrzymanych osób: 28-letniego brata kierowcy i o cztery lata młodszą kobietę. Mieli oni pomóc w ukryciu auta.

 

- Zostaną im przedstawione zarzuty tzw. poplecznictwa czyli utrudniania postępowania. Na jutro planowane jest przesłuchanie głównego sprawcy i przedstawienie mu zarzutów. Jutro zostanie podjęta decyzja co do środków zapobiegawczych - poinformowała prokurator. 

 

ZOBACZ: Wawrów. Śmiertelne potrącenie 10-latka. Trzy osoby zatrzymane

 

Sprawcy wypadku zostały pobrane również próbki krwi w celu zbadania obecności alkoholu lub środków odurzających. Na razie nie są znane ich wyniki.

Wawrów. 10-latek potrącony przy autokarze. Wybierał się na ferie

Do tragedii doszło, gdy 10-latek pakował bagaże do autokaru, który miał zawieźć grupę dzieci na feryjny wypoczynek w Zakopanem. Wówczas nadjechał 26-letni kierowca bmw i śmiertelnie potrącił chłopca.

 

- Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy reanimowali 10-latka, później przejęła go załoga karetki. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, gdzie zmarło - informował Polsat News Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie