Wielka Brytania. Zatrzymano dwóch 12-latków podejrzanych o zabójstwo

Świat
Wielka Brytania. Zatrzymano dwóch 12-latków podejrzanych o zabójstwo
Flickr/World Armies
Dwóch brytyjskich 12-latków w rękach policji po zabójstwie 19-latka

Brytyjska policja zatrzymała w Wolverhampton dwóch 12-latków podejrzanych o zabójstwo. Kilkadziesiąt godzin wcześniej dzieci miały zadźgać 19-letniego mężczyznę o korzeniach imigranckich. W dzielnicy może dojść do niepokojów społecznych, na miejsce zadysponowano dodatkowe patrole.

Shawn Seesahai zmarł w poniedziałek po serii ciosów, jakie zadali mu nieznani sprawcy na południu miasta Wolverhampton. 19-latek miał imigranckie korzenie. 

 

Tożsamość napastników udało się ustalić w ciągu kilkunastu godzin. "Dwóch 12-letnich chłopców zostało aresztowanych w swoich domach pod zarzutem morderstwa i przebywa w areszcie" - poinformowała w środę policja z West Midlands. 

Zabójstwo w Wolverhampton. 19-latek zmarł na miejscu

"Zwiększyliśmy liczbę wyspecjalizowanych patroli na tym terenie, ponieważ rozumiemy, że ten incydent może wywołać głębokie zaniepokojenie wśród lokalnej społeczności" - dodali funkcjonariusze.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. 14-latek oskarżony o morderstwo

 

Do ataku na 19-letniego Seesahaia doszło w poniedziałek ok. 20:30 w pobliżu Laburnum Street, East Park w Wolverhampton. Na miejsce wezwano kilka patroli policji oraz pogotowie ratunkowe. Medycy przez kilkanaście minut próbowali reanimować nieprzytomnego mężczyznę, jednak ten zmarł na miejscu. 

 

Jak wynika z policyjnych statystyk, na Wyspach doszło do ponad 50 tys. incydentów z udziałem noża w ciągu dwunastu miesięcy (do czerwca 2023 r. - red.).

 

W atakach zginęły 282 osoby (dane za 12 miesięcy do marca 2022 roku - red.), co było rekordem od 1946 roku

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie