Rybnik. Pacjent miał spędzić na SORze co najmniej 26 godzin. Szpital odpowiada

Polska
Rybnik. Pacjent miał spędzić na SORze co najmniej 26 godzin. Szpital odpowiada
Polsat News
Pacjent spędził na SOR-ze co najmniej 26 godzin

Raper Emilo udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, na którym starszy mężczyzna przyznaje, że spędził na SORze co najmniej 26 godzin. Głos w sprawie zabrał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, gdzie miało dojść do zdarzenia.

Po spędzeniu ośmiu godzin w oczekiwaniu na przyjęcie do szpitala raper Emilo postanowił zapytać innych pacjentów, ile czasu spędzili, oczekując na opiekę lekarza.

70-latek czekał ponad dobę na SORze

Była godzina 13:00, a z relacji starszego mężczyzny wynika, że do placówki został przywieziony karetką o godzinie 11:00 poprzedniego dnia. Na tamten moment, wciąż nikt z personelu szpitala do niego nie podszedł.

 

Raper udostępnił wideo, na którym pacjent opowiada swoją historię. 

 

 

- Pan ponad 70 lat. SOR, korytarz. Leży na łóżku z dużą butlą powietrza, w pampersie, z cewnikiem. Mówi, że czeka 26 godzin. Jeszcze nikt go nie przyjął - powiedział na nagraniu raper. 

 

Starszy mężczyzna opisywał, że odkąd przyjechał do placówki, położyli go "tak jak prosiaka i tak leży".

Szpital zajmie się zbadaniem sprawy

Do sprawy odniosła się rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

 

ZOBACZ: Koszmar w ośrodku rehabilitacji. Brakowało jedzenia, leków i personelu

 

- Nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej skargi od pacjenta, który wrzucił do mediów społecznościowych filmik pokazujący sytuację, która miała miejsce na szpitalnym oddziale ratunkowym - skomentowała w Polsat News Karolina Wałowska. 

 

Jak przyznała, taka sytuacja miała miejsce we wtorek 26 września. - Jestem przekonana, że dyrekcja dogłębnie zbada zdarzenia, które opisuje pacjent. Jeżeli doszło do jakichkolwiek uchybień, czy nieprawidłowości, zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapewniła. 

Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie