Włochy: Wskazano największe grzechy w kuchni. Keczup z makaronem, pizza z ananasem
Włosi są wyczuleni na punkcie rodzimej kuchni i każde odstępstwo traktują jako świętokradztwo. Za największe grzechy popełniane przez cudzoziemców wobec tradycji kulinarnej ich kraju uznają dodanie keczupu do makaronu, podanie pizzy z ananasem czy łamanie spaghetti. Włosi są kategoryczni w ich ocenie i nie tolerują naruszania zasad.
We włoskich mediach pojawiły się wyniki sondażu, w którym prawie dwie trzecie jego uczestników ( 64 proc.) za najgorszą rzecz, jaką można zrobić, uznała łączenie makaronu z keczupem.
ZOBACZ: Włochy: Panna młoda zgubiła obrączkę w oceanie. Znalazła ją dzięki wpisowi na Facebooku
U Włochów poziom oburzenia w odniesieniu do świętości w rodzimej kuchni rośnie wraz z wiekiem. Najbardziej przeszkadza to osobom, mającym więcej niż 40 lat. Uznają to wręcz jako przestępstwo kulinarne.
Włochy. Największe grzechy wobec włoskiej kuchni
Prawie dwie trzecie osób ( 62 proc.) uznało, że pizza z ananasem jest czymś "szokującym". Taki dodatek szczególnie irytuje mieszkańców Rzymu, a także Neapolu i okolic, którzy są najbardziej przywiązani do tradycyjnej pizzy.
Ponad połowę Włochów denerwuje łamanie spaghetti w chwili wrzucania do garnka lub ich krojenie na talerzu.
Za grzech uważają także wkładanie makaronu do zimnej wojny zamiast do wrzątku.
Na piątym miejscu wśród największych błędów jest odmowa dzielenia się jedzeniem, czyli wzajemnego częstowania się zamówionymi daniami w restauracji.
Kulinarne grzechy cudzoziemców oczami Włochów
Na listę grzechów trafiły również takie praktyki, jak dodawanie śmietany do carbonary, czyli dania z makaronu z dodatkiem jajek, boczku i owczego sera pecorino, wybór niewłaściwego gatunku makaronu podczas przygotowania potrawy, keczup do pizzy oraz jedzenie jej przy użyciu widelca i noża.
Za złamanie zasad włoskiej tradycji kulinarnej uważa się także proszenie o tarty ser do dania z owocami morza.
ZOBACZ: Włochy: Nie mógł się doczekać reakcji władz, więc sam naprawił jezdnię. Został ukarany
Włoskie media wskazują, że publikacja sondażu zbiegła się w czasie z przyjęciem przez rząd Giorgii Meloni projektu ustawy, w którym przewidziano szereg kroków na rzecz obrony jakości krajowej żywności oraz oryginalnych dań, serwowanych we włoskich restauracjach na świecie.
Czytaj więcej