Dziennikarz Polsat News Bartosz Kwiatek nagrodzony w konkursie "Perspektywy medycyny"

Polska
Dziennikarz Polsat News Bartosz Kwiatek nagrodzony w konkursie "Perspektywy medycyny"
Polsat News

Zakończyła się druga edycja konkursu "Perspektywy medycyny". Podczas gali organizatorzy rozdali nagrody za osiągnięcia indywidualne i zespołowe z zakresu promocji i rozwoju medycyny w Polsce. Wśród nagrodzonych znalazł się dziennikarz Polsat News Bartosz Kwiatek, który został wyróżniony w kategorii "Promocja zdrowia w mediach".

"Celem konkursu jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej, oraz popularyzację postaw prozdrowotnych" - poinformowali organizatorzy.

 

Do konkursu zostało zgłoszonych kilkadziesiąt kandydatur, projektów i programów. Kapituła konkursu oceniała osiągnięcia kandydatów w zakresie wdrażania nowatorskich pomysłów, nowych metod diagnostycznych i leczenia, które przyczyniają się do podniesienia poziomu ochrony zdrowia. Brała także pod uwagę sukcesy placówek zarządzanych przez ekspertów, nowe strategie organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, nowe metody diagnostyczne lub terapeutyczne służące poprawie zdrowia i jakości życia pacjentów oraz działania na rzecz unowocześniania polskiego systemu opieki zdrowotnej.

 

Istotna przy ocenie była popularyzacja edukacji i profilaktyki zdrowotnej oraz promowanie nowatorskich programów i rozwiązań w dziedzinie medycyny.

 

 

- Jest to bardzo miłe zaskoczenie, ale bardzo ważne, bo to jest też zobowiązanie i taka nagroda za to, co po prostu robimy i to ma sens. Ja też się bardzo cieszę, że w Polsat News, w Wydarzeniach jest miejsce na promocję zdrowia, bo to jest bardzo ważne. Wydaje mi się, że media odgrywają szczególną rolę w promowaniu zdrowia, edukacji zdrowotnej, kształtowaniu nawyków Polek i Polaków, którym to zdrowie leży na sercu, bo to, że zdrowie jest najważniejsze wcale nie jest sloganem - powiedział nagrodzony dziennikarz Polsat News.

 

- Ja mam zawsze takie wrażenie, że jeżeli dzięki naszym programom ktokolwiek zechce sobie zrobić badania profilaktyczne, kontrolne, usłyszy jakąś dobrą radę, którą weźmie sobie do serca, a to wpłynie potem na jego dobrostan, stan zdrowia, to będzie to nasz wielki sukces. Podziękowania dla kierownictwa, dla szefostwa Polsat News i Wydarzeń, że jest miejsce u nas na promocję zdrowia, która jest tak ważna - dodał Bartosz Kwiatek.

 

WIDEO: Do konkursu zostało zgłoszonych kilkadziesiąt kandydatur, projektów i programów

 

red./ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie