Ekwador. Zaginęły trzy młode kobiety. Odnaleziono zmasakrowane ciała

Świat
Ekwador. Zaginęły trzy młode kobiety. Odnaleziono zmasakrowane ciała
google/Twitter @Elcentralesme
Trzy młode kobiety odnalezione w płytkim grobie obok rzeki Esmeraldas

Rybacy odkryli płytki grób w odległości 300 metrów od rzeki w Ekwadorze. W środku znajdowały się trzy młode zaginione kobiety z poderżniętymi gardłami. Były torturowane, związane i zakopane w strojach kąpielowych. Dziewczyn szukano przez kilka dni.

Ciała kobiet odnaleziono u brzegu rzeki Esmeraldas w pobliżu Quininde w Ekwadorze.  – Kobiety były młode, miały na sobie stroje plażowe oraz szorty. - Cytuje Diego Velasteguia z policji w Quininde brytyjski tabloid  Daily Mail.  


Zamordowane kobiety to trzy młode przyjaciółki. 21-letnia Yuliana Macias rozpoczynała solową karierę muzyczną, 22-letnia Nayeli Tapia, która pracowała jako modelka i 19-letnia Denisse Reyny, studentka inżynierii rolniczej na Państwowym Uniwersytecie Technicznym w Quevedo. 

 

ZOBACZ: Iran: Kobiety bez hidżabu wyrzucane z metra

Wyszły na plażę i nie wróciły 

Młode kobiety mieszkały w Santo Domingo de los Tsachilas. 4 kwietnia wybrały się na plażę oddaloną o 80 km od tego miejsca. Dziewczyny nie wróciły do domu. Ich rodziny zgłosiły zaginięcie jeszcze tego samego dnia.  


Kobiet szukano bezskutecznie przez kilka dni. O grobie poinformowali policję rybacy, których pies wywęszył płytki dół. Mężczyźni poczuli przykry zapach dobiegający ze wskazanego przez psa miejsca i od razu wezwali policję. 

 

Z ustaleń policji wynika, że kobiety były przed śmiercią torturowane. Leżały w grobie w strojach kąpielowych, związane, z poderżniętymi gardłami. Oprócz ciał znaleziono także telefon komórkowy, który może pomóc w rozwiązaniu sprawy.  

 

ZOBACZ: Podkarpacie. Zaginiony Michał Karaś jest poszukiwany od 22 lat

Morderstwo w niewyjaśnionych okolicznościach

- Chcemy tylko sprawiedliwości, jeśli ktoś wie, kto jest odpowiedzialny za to okropne morderstwo, powinien zgłosić się na policję, ponieważ to trzy morderstwa jednego dnia - apelowała ciotka Yuliany, Paulina Rueda w loklanych mediach.  

 


Trwa śledztwo, a służby proszą, aby nie wiązać śmierci kobiet z handlem narkotykami, zanim wszelkie okoliczności nie zostaną wyjaśnione.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyjaciółki zostały zabite 5 kwietnia w wiejskiej miejscowości Malimpia w parafii Quininde. Pochowano je w weekend wielkanocny. Podobno śledczy zidentyfikowali samochód, który miał przewieźć kobiety na miejsce zbrodni.

kar/ sgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie