Oława: Policyjny pokaz w szkole. Pies wywąchał narkotyki w plecaku uczennicy

Polska
Oława: Policyjny pokaz w szkole. Pies wywąchał narkotyki w plecaku uczennicy
Komenda Powiatowa Policji w Oławie
Policyjny pies wykrył narkotyki w plecaku uczennicy

Policjanci z Oławy zorganizowali w jednej ze szkół lekcję na temat wpływu narkotyków i alkoholu na życie i zdrowie. Funkcjonariuszom towarzyszył pies szkolony do wykrywania nielegalnych substancji. Podczas wykładu zwierzę zainteresowało się plecakiem jednej z uczennic. W środku znaleziono marihuanę.

We wtorek w jednej ze szkół w powiecie oławskim policyjny profilaktyk rozmawiał z nastolatkami na temat zgubnego wpływu narkotyków i alkoholu na życie i zdrowie, a także poruszył temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

 

Policjantce towarzyszył funkcjonariusz z psem wyspecjalizowanym w wykrywaniu zapachów narkotyków.

 

ZOBACZ: USA: Uczniowie podstawówki trafili do szpitala. Zawiniła pikantna guma do żucia

 

Ku zaskoczeniu wszystkich, w pewnym momencie pies zainteresował się znajdującym się w klasie plecakiem, dając jasny sygnał, że znajdują się w nim narkotyki.

Policyjny pies zainteresował się plecakiem uczennicy

- Zachowanie pieska było sygnałem, że we wskazanym miejscu znajdują się, bądź znajdowały się substancje, których posiadanie jest prawem zabronione. Mundurowi ujawnili w plecaku nieznaczne ilości suszu roślinnego - marihuany oraz lufkę - przekazała rzeczniczka KPP w Oławie asp. szt. Wioletta Polerowicz.

 


Jak się okazało, plecak należał do 16-letniej uczennicy, mieszkanki powiatu oławskiego. - Dziewczyna odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - poinformowała asp. szt. Polerowicz.

 

Nastolatka została przekazana pod opiekę rodziców. Teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny.

msm/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie