Niemcy: Siekierą zranił nastolatkę w pociągu. Polak wpadł w szał

Świat
Niemcy: Siekierą zranił nastolatkę w pociągu. Polak wpadł w szał
commons.wikimedia.org/Clemensfranz/CC BY-SA 4.0
Niemiecka policja ustaliła, że sprawcą ataku siekierą jest Polak.

Niemiecka policja zatrzymała w Guben w Brandenburgii pociąg, w którym jechał agresywny pasażer. Mężczyzna chodził po wagonach grożąc ludziom przedmiotem przypominającym topór. W końcu zaatakował 17-latkę, która została ciężko ranna w głowę. Sprawca został zatrzymany. Okazało się, że to 37-letni Polak.

Do ataku furiata doszło w niemieckim pociągu niedaleko miasta Cottbus w Brandenburgii. W piątek niedługo po południu 37-letni mężczyzna dostał szału i zaatakował pasażerów siekierą. Wcześniej mężczyzna miał iść przez kolejne wagony strasząc ludzi niebezpiecznym przedmiotem.

Zaatakował toporem. Ranna nastolatka

Ciężko ranna została 17-letnia pasażerka, która doznała poważnych obrażeń głowy. Poszkodowana została odwieziona do szpitala.

 

Policja otrzymała sygnał o zagrożeniu o godzinie 13:20. Wynikało z niego, ze zaatakowani zostali pasażerowie pociągu regionalnego kursującego z Cottbus do Frankfurtu nad Odrą. Skład został zatrzymany na stacji w Guben na granicy polsko-niemieckiej, gdzie czekały już siły policji.

 

Funkcjonariusze wpadli do pociągu i po przeszukaniu przedziałów odnaleźli podejrzanego. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu.

 

ZOBACZ: Z nożami i toporkiem na zakupy. 19-latek zaatakował policjanta stojącego za ladą

 

Niemiecki dziennik "Bild" poinformował nieoficjalnie, że zabezpieczony został także przedmiot, który przypominał topór.

 

Zatrzymany mężczyzna jest Polakiem. Nie był pod wpływem narkotyków lub alkoholu - podała policja.

 

Pociąg został wycofany z trasy i był badany przez ekspertów kryminalistyki, którzy zbierali ślady i przesłuchiwali świadków. Skład RE1 wrócił na trasę dopiero po godzinie 17.

Podobny incydent w Hesji

Do podobnego incydentu doszło w miniony poniedziałek w Gedern w środkowej Hesji, po tym, jak mężczyzna groził siekierą przechodniom na ulicy.

 

ZOBACZ: Uderzał toporem w tył głowy i w twarz. Później podpalił ciało żony

 

Sprawca został zatrzymany, a następnie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

 

"Bild" przypomina, ze pod koniec stycznia w pociągu regionalnym jadącym do Hamburga Palestyńczyk dźgnął nożem dwoje nastolatków w wieku 16 i 19 lat, raniąc jeszcze siedem innych osób.

 

hlk/dsk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie