Wielka Brytania: Pies zamarzł w lesie. Był przywiązany do drzewa

Polska
Wielka Brytania: Pies zamarzł w lesie. Był przywiązany do drzewa
pixabay/janice123oo; RSPCA
Pies zamarzł na śmierć

Martwy pies został znaleziony w odległej części lasu w Barrow Hill, w hrabstwie Derbyshire w Anglii. Właściciel zwierzęcia przywiązał zwierzę do drzewa i zostawił. W nocy temperatura spadła poniżej zera, a pies zamarzł w samotności.

"Znaleziono go leżącego na boku, jakby zasnął. W dniu znalezienia było bardzo zimno - temperatura wynosiła -5 stopni Celsjusza. Nie do zniesienia jest myśl, jak bardzo musiał się bać" - przekazała w rozmowie z "The Mirror" Thea Kerrison z RSPCA, czyli charytatywnej organizacji działającej na rzecz ochrony zwierząt. 

 

Szaro-biały pies z rodziny bullterierów został porzucony w odległej części lasu, z dala od ścieżki. "Ktokolwiek dopuścił się tego okrutnego czynu, prawdopodobnie zrobił to z zamiarem nieodnalezienia psa" - dodała. Ponadto właściciel psa musiał dobrze znać okolicę, by trafić w to miejsce. 

 

ZOBACZ: Małopolskie: Pies zawiązany w worek i wrzucony do kontenera na cmentarzu. Zwierzę nie przeżyło

 

Organizacja informuje, że do śmierci psa przyczyniła się niska temperatura. Zwierzę było żywe, gdy zostało przywiązane do drzewa. Chociaż pies miał wszczepiony czip, to zarejestrowany adres nie istnieje, a podany numer telefonu komórkowego nie działa.

 

Organizacja prosi o przekazywanie informacji na temat właścicieli psa. 

dsk/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie