Niechanowo: Szokujące nagranie z ośrodka dla nieletnich. Jeden bije, inni go jeszcze zachęcają

Polska
Niechanowo: Szokujące nagranie z ośrodka dla nieletnich. Jeden bije, inni go jeszcze zachęcają
Youtube/Moje Gniezno
W ośrodku w Niechanowie znęcano się nad jednym z nastolatków

W sieci pojawił się szokujący film, na którym widać jak jeden z podopiecznych Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie znęca się fizycznie i psychicznie nad innym. Scenie przyglądają się inni nastolatkowie, którzy nie tylko nie pomagają ofierze, ale wręcz dopingują oprawcę, by bił mocniej. Sprawą zajęła się policja.

Do wydarzeń zarejestrowanych na filmie miało dojść kilka dni temu w ośrodku wychowawczym w Niechanowie.

Niechanowo. Pobicie jednego z podopiecznych ośrodka 

Na szokującym nagraniu, które opublikował portal moje-gniezno.pl, widać jak jeden z nastolatków znęca się nad drugim - uderza ręką po twarzy, przydusza, w końcu rzuca się na niego. Na filmie słychać też jak oprawca wyzywa swoją ofiarę, padają liczne wulgaryzmy. 

 

"Roz****** cię jak szmatę!" - grozi m.in. agresor.

 

ZOBACZ: Niechanowo: Trzech nastolatków zgwałciło 13-letniego chłopca. Usłyszeli zarzuty

 

Chociaż sytuacja trwa co najmniej pięć minut (tyle trwa nagranie), to żaden z chłopców obecnych w pokoju nie reaguje, wręcz odwrotnie - nastolatkowie dopingują oprawcę do kolejnych agresywnych działań. Prawdopodobnie też to jeden z wychowanków jest autorem szokującego nagrania. 

 

Wideo urywa się w momencie, kiedy sytuacja przybiera najpoważniejszy obrót i napastnik zaczyna mocno bić ofiarę, a ta próbuje się bronić. Obaj podopieczni przewracają się na łóżko osoby nagrywającej zdarzenie. Filmu zdecydowaliśmy się nie publikować ze względu na dobro ofiary. 

 

W rozmowie z polsatnews.pl asp. sztab. Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poinformowała, że mundurowi otrzymali zgłoszenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej jednego z wychowanków placówki i zajęli się tą sprawą.

Niechanowo. Gwałt na 13-latku

To nie pierwsza głośna sprawa dotycząca tej placówki. Na początku stycznia doszło tam do gwałtu na 13-latku. Sprawcy to wychowankowie placówki. Jeden z nich nagrał wszystko telefonem. Sprawa wyszła na jaw, kiedy film zaczął krążyć między nastolatkami.

 

Policja zatrzymała w sprawie dwóch 17-latków oraz 18-latka. Najstarszy z oskarżonych usłyszał zarzuty dotyczące zgwałcenia i usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnim poniżej 15. roku życia, a dwaj 17-latkowie usłyszeli zarzut napaści seksualnej na 13-latka.

 

ZOBACZ: Niechanowo. Gwałt na 13-latku. Matka chłopca: Czuje się bardzo źle, boi się wychodzić sam z domu

 

Wszyscy trzej oskarżeni zostali objęci policyjnym dozorem.Otrzymali zakaz opuszczania miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Agresja wśród nastolatków

To kolejne w ostatnich dniach nagranie z przerażającym zachowaniem nieletnich, jakie nagłaśniamy.

 

W czwartek policja zatrzymała 13- i 14-latkę, które znęcały się nad 16-latką, a film z napaści krążył w sieci.

 

Na nagraniu widać na nim m.in. brutalne sceny kopania klęczącej nastolatki kolanem w twarz, bicia pięściami po twarzy, słychać wulgarne słowa i liczne epitety. Sprawczynie zmusiły 16-latkę, aby uklękła i je przepraszała. Jedna z nastolatek domagała się wygłoszenia przeprosin wraz z jej imieniem i nazwiskiem. Prawdopodobnie ułatwiło to śledczym odnalezienie uczestniczek napaści.

 

Z kolei w weekend do sieci trafiło nagranie, na którym grupa nastolatków znęcą się nad rówieśnikiem w Pruszkowie. Chłopak jest kopany, bity i przypalany papierosami. W tej sprawie sześć osób zostało zatrzymanych.

pgo/ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie