Konsul Polski w Berlinie ostrzega: Stolica Niemiec to niebezpieczne miasto

Świat
Konsul Polski w Berlinie ostrzega: Stolica Niemiec to niebezpieczne miasto
YouTube/Einsatz-Report24
Noc sylwestrowa w Niemczech nie należała do spokojnych

Konsul RP w Berlinie, Marcin Król, ostrzegł turystów odwiedzających stolice Niemiec. Poinformował, że niektóre rejony miasta mogą być niebezpieczne. Dodał, że w Berlinie w 2021 roku popełniono prawie dziesięciokrotnie więcej przestępstw niż w Warszawie. Noc sylwestrowa w stolicy Niemiec także nie należała do spokojnych.

Marcin Król jest dyplomatą i politologiem. Konsulem Polski w stolicy Niemiec został w styczniu 2022 roku. Wcześniej pełnił funkcję Konsula RP w Monachium.

 

"Odwiedzając Berlin należy pamiętać, że w niektórych rejonach miasta może być stosunkowo niebezpiecznie dla turystów" - poinformował Król w mediach społecznościowych.

 

Konsul dodał, że w 2021 r. w stolicy Niemiec popełniono ponad 482 tys. przestępstw. Przekazał, że w tym samym okresie w stolicy Polski odnotowano ich 49 tys. 

 

 

Konsul wymienił, do których miejsc najmocniej odradza wycieczki.

 

"Niebezpieczne ulice, place, parki i linie metra wg dzielnic: Charlottenburg: Bahnhof Zoo, Hardenbergplatz Neukölln: Park Hasenheide, Hermannstraße, Hermannplatz Kreuzberg: Kottbusser Tor, stacja metra Hallesches Tor Mitte: Alexanderplatz, Tiergarten Linia metra U8" - napisał Marcin Król na Twitterze.

Noc sylwestrowa w stolicy Niemiec nie była spokojna

W Berlinie podczas sylwestrowej nocy doszło do ataków na policję służby ratunkowe. Rannych zostało 33 policjantów i strażaków. Jeden z incydentów dotyczył rzucenia w jadącą na sygnale karetkę gaśnicy, która potłukła przednią szybę - przekazał "Bild".

 

ZOBACZ: Berlin. Bijatyka przed dyskoteką. 17 młodych osób z obrażeniami

 

Służby były atakowane także petardami i innymi materiałami pirotechnicznymi. Intensywności tych "zmasowanych ataków na funkcjonariuszy i służby ratunkowe" nie da się porównać z zajściami z poprzednich lat - podkreśliła berlińska policja. Zatrzymane zostały 103 osoby.

 

Film z zamieszek w Berlinie pojawił się na kanale Einsatz-Report24.

 

 

Burmistrz Berlina Franziska Giffey potępiła ataki.

 

"Poziom przemocy i zniszczenia głęboko mną wstrząsnął. To szkodzi naszemu miastu, wywołuje strach i przerażenie i nie ma nic wspólnego z uroczystym witaniem Nowego Roku" - napisała Giffey na Twitterze.

 

mbl/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie