Piotrków Trybunalski: Podwyżki za ogrzewanie o 200 proc. "Ludzi po prostu na to nie stać"

Polska
Piotrków Trybunalski: Podwyżki za ogrzewanie o 200 proc. "Ludzi po prostu na to nie stać"
Polsat News
Mieszkańcy Piotrkowa dostali informację, ile będą płacić za za ogrzewanie

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) dostali informację, ile będą płacić za mieszkanie po wprowadzeniu nowych stawek za ogrzewanie. Według wyliczeń spółdzielni mieszkaniowej podwyżki w maju będą sięgać 200 procent - przekazuje reporterka Polsat News. Nowe ceny mają dotyczyć 13 tysięcy mieszkańców.

Mieszkańcy łapią się nie tylko za portfele, ale także za głowy. Nowe stawki nimi wstrząsnęły. Zmiany mają dotyczyć aż 13 tysięcy ludzi. Większości z nich na to nie stać - przekazała reporterka Polsat News Nella Krysztofowicz

 

- Kiepsko to wygląda. Wprowadziliśmy się trzy lata temu i mieliśmy 480 zł czynszu, a teraz jest prawie 900 zł - powiedziała mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego. - Mamy tu sąsiadkę, której pomagać finansowo musi córka. Jej samej wystarcza na leki i opłaty, na życie już nie zostaje nic - dodała.

"Przychodzi mnóstwo osób, które pytają dlaczego będzie tak drogo"

Spółdzielnia przekazała, że została postawiona przed ścianą.

 

- Taką taryfę dostaliśmy z elektrociepłowni. Podwyżkę tłumaczono nam tym, że zatwierdził to prezes URE. Wszelkie składowe cen w taryfach też zostały zaakceptowane - powiedział prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Michał Bortkiewicz.

 

WIDEO: Podwyżki za ogrzewanie o 200 proc. "Ludzi po prostu na to nie stać"

 

 

Jak dodał prezes spółdzielni, mnóstwo osób przychodzi i pyta dlaczego będzie tak drogo. - Dostajemy wiele pism i musimy wyjaśniać te podwyżki. Ludzi po prostu na to nie stać - tłumaczy Bortkiewicz.

 

ZOBACZ: Mońki. Ciepłownia chce podnieść stawki o 260 procent. "Emeryci nie będą mieli na życie"

 

Mieszkańcy czekają na informację od elektrociepłowni dostarczającej ciepło spółdzielni. Oczekują od dyrekcji spółki wyjaśnień w sprawie podwyżek cen.

mbl/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie