Wielka Brytania: Zaczepił kobietę na ulicy. Ma zapłacić grzywnę za molestowanie

Świat
Wielka Brytania: Zaczepił kobietę na ulicy. Ma zapłacić grzywnę za molestowanie
Pixabay/ derwiki/zdj. ilustracyjne
Mężczyzna zaczepiał kobietę na jednej z londyńskich ulic

Mężczyzna z Wielkiej Brytanii zaczepiał kobietę na jednej z londyńskich ulic. Otrzymał 100 funtów grzywny za molestowanie seksualne. Został złapany podczas tajnej operacji policyjnej.

Pracujący w ramach specjalnej tajnej operacji funkcjonariusze organów ścigania w zeszłym tygodniu byli świadkami nękania kobiety na jednej z londyńskich ulic.

 

Funkcjonariusze zatrzymali odpowiedzialnego za to mężczyznę. Nakazano mu zapłacenie grzywny w wysokości 100 funtów w ciągu 28 dni lub pójście do sądu, co groziłoby otrzymaniem wyroku więzienia.

Rozporządzenie o ochronie przestrzeni publicznej

Mężczyzna jest jednym z pierwszych w Wielkiej Brytanii, który został ukarany grzywną za molestowanie seksualne w ramach PSPO (Public Space Protection Order, rozporządzenie o ochronie przestrzeni publicznej). PSPO zostało utworzone początkowo w celu upoważnienia funkcjonariuszy organów ścigania do nakładania grzywien na osoby nakłaniające do seksu. Jednak PSPO można wykorzystać do rozwiązywania także innych problemów.

 

Redbridge (jedna z londyńskich gmin) jest pierwszym organem lokalnym, który wykorzystał PSPO do podjęcia działań przeciwko nękaniu.

 

ZOBACZ: Skandal w Wielkiej Brytanii. Oficer przerwała milczenie w sprawie molestowania na łodzi podwodnej

 

- Wspieramy tajne operacje policyjne w gminie, aby zapewnić, że sprawcy zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości - powiedział lider rady Redbridge, Jas Athwal.

 

- Ta grzywna to mocny początek i będzie służyć jako oświadczenie woli. Nie będziemy tolerować nękania kobiet i dziewcząt i będziemy atakować tych, którzy nie posłuchają tego ostrzeżenia - stwierdził urzędnik.

 

- Odzyskujemy nasze ulice dla naszych lokalnych społeczności i kończymy kulturę mizoginii, która zaczyna się od nękania i eskaluje do przemocy - dodał.

 

- Jest to partnerstwo robocze między radą Redbridge a policją Met w celu rozwiązania problemu nękania kobiet i dziewcząt na ulicach – zobowiązanie, które podjęliśmy w ramach naszej odpowiedzi na Komisję ds. Przestępczości Redbridge. Kobiety i dziewczęta mają absolutne prawo do chodzenia po naszych ulicach bez zaczepiania i nękania przez mężczyzn - powiedział radny Khayer Chowdhury.

 

an/ sgo/dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie