Minister Moskwa: Sześć tys. dofinansowania dla indywidualnych prosumentów w ramach programu Mój Prąd

Biznes
Minister Moskwa: Sześć tys. dofinansowania dla indywidualnych prosumentów w ramach programu Mój Prąd
PAP/Paweł Supernak
Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa na konferencji stron porozumień sektorowych w Warszawie

- Mamy dobrą wiadomość dla rozwoju OZE. Patrząc jak rozwija się fotowoltaika, zdecydowaliśmy się na podniesienie dofinansowania w ramach programu Mój Prąd - oświadczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Wyjaśniła, że oznacza to, iż indywidualny prosument będzie mógł otrzymać sześć tys. zł dofinansowania, a magazyny energii 15 tys. zł.

Minister Moskwa podczas Konferencji Stron Porozumień Sektorowych przekazała, że nowa edycja programu ruszy od 15 grudnia bieżącego roku. 

 

 

- Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny energii. Dlatego w ramach programu Mój Prąd podnosimy poziom dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych - oznajmiła. 

Moskwa: Celem 50 GW energii w OZE

Dodała, że zmiana obejmie beneficjentów czwartej edycji programu. Chodzi o sześć tysięcy zł dofinansowania dla indywidualnych prosumentów (osoba będąca równocześnie producentem i konsumentem energii - red.) i 15 tys. zł dla magazynów energii. 

 

 

- Nasz wspólny cel to 50 GW energii w OZE w 2030 roku. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się to osiągnąć - stwierdziła szefowa MKiŚ.

 

Poinformowano także, że od 2020 roku moc zainstalowana w źródłach odnawialnych wzrosła o ponad 8,5 GW, osiągając 21 GW. To ponad dwukrotnie więcej niż w 2019 roku.

 

jsd / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie