Wielka Brytania: Mężczyzna skazany za zabójstwo partnerki. Kobieta zmarła 21 lat po podpaleniu

Świat
Wielka Brytania: Mężczyzna skazany za zabójstwo partnerki. Kobieta zmarła 21 lat po podpaleniu
pixabay/falco; Twitter
Mężczyzna podpalił swoją partnerkę w 1998 roku

Steven Craig został uznany za winnego zabójstwa swojej dziewczyny, którą podpalił w 1998 roku. Kobieta zmarła 21 lat po tym zdarzeniu. Sąd orzekł jednak, że obrażenia, których doznała przyczyniły się do jej zgonu. Mężczyzna odsiedział w międzyczasie 15 lat za zaatakowanie kobiety.

Jacqueline Kirk została podpalona w 1998 roku w Weston-super-Mare. Craig przywiązał ją do krzesła, oblał benzyną i wzniecił ogień. Jak informuje portal Sky News mężczyzna chciał odegrać scenę z filmu "Wściekłe psy". 

 

ZOBACZ: USA. Wjechał w bożonarodzeniową paradę i zabił sześć osób. Sąd skazał go na dożywocie

 

Kirk doznała poparzenia 35 procent ciała, w tym twarzy, szyi, klatki piersiowej, brzucha, ud i pośladków. Kobieta zmarła w sierpniu 2019 roku, czyli po 21 latach od zdarzenia - z powodu pęknięcia przepony. Miała 62 lata.

 

Prokurator stwierdził, że obrażenia odniesione w wyniku podpalenia miały znaczący wpływ na śmierć kobiety, ponieważ "skóra jej brzucha nie była na tyle rozciągliwa, by wytrzymać postępujący obrzęk jelit". Obrońcy mężczyzny nie zgadzają się z taką argumentacją. 

 

 

Mężczyznę skazano za atak na żonę. "Pierwotna kara nie odzwierciedlała konsekwencji"

Steven Craig został skazany na 15 lat pozbawienia wolności w 2000 roku za umyślne spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.

 

- W rezultacie pierwotna kara, którą odbył, nie odzwierciedlała pełnych konsekwencji jego przerażających działań - powiedział sędzia, cytowany przez Sky News.

 

ZOBACZ: Meksyk. Pościg za przemytnikami na łodzi. Służby przejęły ponad tonę narkotyków

 

57-latek trafił do aresztu w Bristolu. W tamtejszym sądzie - 9 listopada - usłyszy wyrok.

dsk/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie