USA: 15-latek powalił policjanta na ziemię, następnie zaczął go bić. Do sieci trafiło nagranie

Świat
USA: 15-latek powalił policjanta na ziemię, następnie zaczął go bić. Do sieci trafiło nagranie
St. Cloud Police Department
15-latek pobił policjanta. Chłopiec trafił do aresztu

15-letni uczeń z Florydy zaatakował funkcjonariusza policji po tym, jak ten próbował rozdzielić dwóch bijących się ze sobą chłopców. Napastnik chwycił mundurowego za plecy, a następnie rzucił o ziemię. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze zdarzenia.

Organy ścigania z St. Cloud na Florydzie aresztowały 15-latka, który zaatakował funkcjonariusza policji. Zdarzenie miało miejsce na dziedzińcu jednej z tamtejszych szkół. Do agresywnego zachowania chłopca doszło po tym, jak mundurowy próbował rozdzielić dwóch bijących się ze sobą 14-latków.

 

W sieci pojawiło się nagranie z całego zajścia. Na wideo widać, jak młody chłopiec podchodzi do policjanta, chwyta go za plecy, podnosi, rzuca o ziemię, a następnie uderza pięściami.

 

Policja: Nie będziemy tolerować takiego zachowania

Głos w sprawie zdarzenia zabrał szef policji w St. Cloud, Douglas Goerke.

 

ZOBACZ: Bójka na pokładzie samolotu PLL LOT. Konieczne było awaryjne lądowanie

 

- Nigdy nie będziemy tolerować takiego zachowania. Za działania wymierzone w naszych funkcjonariuszy będziemy pociągać do odpowiedzialności na najwyższych szczeblach. To, co przydarzyło się oficerowi było nikczemne i nie powinno się wydarzyć - powiedział policjant, cytowany przez New York Post.

 

Służby nie ujawniły nazwiska aresztowanego ucznia. Jak przekazała lokalnym mediom Dana Schafer, rzeczniczka ds. informacji publicznej w szkołach publicznych hrabstwa Osceola, materiał wideo jest obecnie analizowany pod kątem konsekwencji dyscyplinarnych.

mms/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie