Brzozów. Brutalna bójka nastolatek. Tłum stał i nagrywał

Polska
Brzozów. Brutalna bójka nastolatek. Tłum stał i nagrywał
Polsat News
Pobita kastetem młodsza nastolatka doznała poważnych obrażeń

Bójka dwóch nastolatek w Brzozowie na Podkarpaciu. Gdy starsza z dziewcząt uderzała ofiarę kastetem, tłum uczniów z dwóch szkół zamiast rozdzielić walczące, nagrywał "ustawkę" telefonami, skandując: "w żebra", "po ryju". Nagrania trafiły do sieci. Policja przedstawiła zarzuty 17-latce i koledze, który podał jej zakładaną na dłoń broń.

17-latka z Brzozowa na oczach kilkudziesięciu świadków brutalnie pobiła 15-latkę. Agresywna dziewczyna usłyszała zarzuty - odpowiedzieć mają też gapie - którzy nie tylko nie przerwali bijatyki, ale wulgarnie do niej zachęcali.

Biła młodszą koleżankę kastetem. Wulgarny aplauz

Nagranie wydarzenia, które pojawiło się w sieci, trwa blisko pięć minut. Jest szokujące. Słychać na nim jak młodzież stojąca wokół bijących się dziewcząt wulgarnie zachęca do bicia.

 

Spośród kilkudziesięciu młodych osób nikt nie zareagował.

 

- To jest kwestia aktualnej młodzieży, że ona wszystko chce widzieć, a później dopiero myśli - tłumaczy świadek bijatyki.

 

Według informacji policji poszkodowaną jest 15-latka. Na filmie to dziewczyna w czarnym stroju, która została zaatakowana przez o dwa lata starszą koleżankę. Jej rówieśnik też został zatrzymany przez policję, bo podał oprawczyni kastet, którego użyła w bójce.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie. Fałszywy alarm bombowy. Policjanci namierzyli odpowiedzialne nastolatki

 

- Naprawdę mogły sobie zrobić poważną krzywdę - mówi "Wydarzeniom" mieszkaniec Brzozowa. Piętnastolatka ma urazy: głowy, oka i kręgu.

 

- 17-latka odpowie teraz za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym czyn miał charakter chuligański. Natomiast mężczyzna odpowie za pomaganie w tym przestępstwie - powiedziała "Wydarzeniom" komisarz Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Obydwojgu grożą po dwa lata więzienia. Policja przegląda jednak nagrania z sieci i zamierza pociągnąć do odpowiedzialności także gapiów, którzy wulgarnymi okrzykami podjudzali dziewczęta do walki.

 

WIDEO - Starsza z nastolatek biła młodszą kastetem. Nikt nie zareagował 

 

Kuratorium skontroluje szkoły

Do bójki doszło, bo starsza atakująca miała rozesłać zdjęcia nagiej piętnastolatki.

 

Chłopak, z którym rozmawiały "Wydarzenia" był w tłumie i także nie zareagował.

 

- Nie było tam jak się dostać, tam było tyle osób, że aby się przecisnąć to... Pierwsze rzędy tylko oglądały i nagrywały. Nikt z nich nie zareagował. Jeśli ktoś z tyłu chciał coś zareagować, nie przecisnąłby się - powiedział nastolatek.

 

Do bójki doszło najprawdopodobniej po zajęciach szkolnych i poza terenem szkoły. Kuratorium zapowiedziało kontrolę w placówkach, w których uczą się dziewczęta.

 

ZOBACZ: Zembrzyce. Pijani nastolatkowie przyjechali na stację paliw kradzionym busem. Zatrzymała ich ochrona

 

Z badań wynika, że przemocą i agresją młodzi ludzie poprawiają sobie dzisiaj notowania u rówieśników.

 

- A więc nie jest już dzisiaj tak, że ta dziewczyna czy ten chłopak, którzy wygrywali konkurs przedmiotowy, najdalej skakali czy najszybciej biegali, zyskiwali sobie uznanie i popularność. Przede wszystkim zyskują ci, którzy radzą sobie za pomocą zachowań agresywnych - mówi Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.

 

- Agresja zastępuje ludziom igrzyska - dodaje psycholog. Co gorsza zaczęliśmy ją traktować jako normalny element życia - twierdzi ekspert.

hlk/map/Polsat News/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie