Agnieszka Ścigaj: Wchodzę do rządu, który krytykowałam, aby pomóc

Polska
Agnieszka Ścigaj: Wchodzę do rządu, który krytykowałam, aby pomóc
Polsat News
Agnieszka Ścigaj

- Zostałam zaproszona, aby pomóc rządowi w integracji uchodźców - powiedziała minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj w programie "Graffiti". Posłanka koła Polskie Sprawy weszła do rządu Zjednoczonej Prawicy. Ma zajmować się tematyką integracji społecznej, m.in. w związku z pobytem w Polsce uchodźców z Ukrainy.

Minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj w programie "Graffiti" powiedziała, że ponadpartyjnie jest czym zająć się w życiu społecznym. - Przedstawiłam projekt rozwiązań panu premierowi - zaakceptował to - wyjaśniła Ścigaj.

Ścigaj: Krytykowałam rząd za złe działania

- Krytykowałam rząd za złe działania. Wchodzę do rządu, który krytykowałam, aby pomóc. Zachowuję odrębność - powiedziała minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj.


Na sugestię Michała Wypija, który powiedział, że minister została kupiona politycznie, posłanka koła Polskie Sprawy powiedziała, że każdy ocenia przez własny pryzmat. - PiS jest zainteresowane rozwiązaniem problemu. Nie zostałam kupiona, pragnę rozwiązać problemy - wyjaśniła.

 

ZOBACZ: Michał Wypij: Dziwię się, że Ścigaj zdecydowała się na dołączenie do koalicji, która szkodzi Polsce


- Nie weszliśmy do klubu PiS, ale będziemy wspierać rząd w sprawcach bezpieczeństwa - powiedziała Agnieszka Ścigaj odnosząc się do zbliżenia jej z Zjednoczoną Prawicą. Dodała, że jeśli nie będzie zjednoczenia w polskim rządzie, to Putin będzie zadowolony. - My bierzemy odpowiedzialność za Polskę - dodała.

 

Posłanka zaznaczyła, że w obecnej sytuacji ważne jest bezpieczeństwo Polski. - Nie pozwolimy, aby polityczne roszady nam to pokrzyżowały - powiedziała.

 

WIDEO - Agnieszka Ścigaj: Krytykowałam rząd za złe działania

 

 

Plan polityczny nowej minister 

- Nasze współdziałanie z rządem nie zawiera szczegółowych rozwiązań, będziemy rozstrzygać każdą sprawę indywidualnie - powiedziała Agnieszka Ścigaj. Dodała, że racjonalność przy głosowaniach i rzeczowe argument, to jej metoda działania.

 

Odnosząc się do pytania Marcina Fijołka o miejsca na listach wyborczych, odpowiedziała, że nic nie zostało ustalone w tej sprawie. - Te sprawy nie były dyskutowane w ogóle. Nie interesowało nas to - powiedziała. - My chcemy się zająć integracją społeczną i pomocą dla uchodźców - zadeklarowała Agnieszka Ścigaj.

 

ZOBACZ: Sondaż: Tusk, Trzaskowski i Hołownia to najbardziej wpływowi politycy opozycji

 

- Nie zadeklaruję, że nie wystartuję z list PiS, gdyż w ogóle o tym teraz nie myślę - odpowiedziała posłanka na pytanie, czy rozważa start w przyszłych wyborach z list Zjednoczonej Prawicy. - Jest jeszcze półtora roku, to dużo pracy, którą należy wykonać, a i nie myśleć o przyszłych wyborach.

 

- Moja praca będzie polegać na integrowaniu działań ministerstw. Należy rozpocząć współdziałanie między ochroną zdrowia, edukacją, budownictwem komunalnym i administracją, aby sprawnie pomagać ludziom - powiedziała Agnieszka Ścigaj. - Niektóre rzeczy są międzyresortowe. Jest to trudne zadanie - dodała.

 

Posłanka koła Polskie Sprawy, Agnieszka Ścigaj, weszła do rządu Zjednoczonej Prawicy. Ma zajmować się tematyką integracji społecznej, m.in. w związku z pobytem w Polsce uchodźców z Ukrainy.

mbl/pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie