Rosja boi się ukraińskich farmerów? Wywożą z Ukrainy sprzęt rolniczy

Świat
Rosja boi się ukraińskich farmerów? Wywożą z Ukrainy sprzęt rolniczy
PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Rosjanie kradną nowoczesny sprzęt rolniczy

Rosjanie wywożą nowoczesny sprzęt rolniczy obwodu donieckiego. W internecie krąży nagranie kolumny ciężarówek, które miały wywieźć ukraińskie traktory i kombajny. Szczególnie bulwersujący jest fakt, że Rosja najwidoczniej traktuje ten sprzęt jak łup wojenny, a transport jest pilotowany przez oficjalne służby, w tym policję.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym według opisu widać ukraiński sprzęt wojskowy wywożony z rejonu Doniecka. 

 

Na filmie zarejestrowano kolumnę rosyjskich ciężarówek oznaczonych literą "Z", w asyście rosyjskiej policji. Przyczepy są załadowane różnym sprzętem rolniczym, traktorami, kombajnami, hederami do ścinania zboża. 

 

Nagranie jest opisane komentarzem krytycznym pod adresem Denisa Puszilina - szefa Donieckiej Republiki Ludowej, który utrzymuje, że wspólnie z Rosją podejmuje działania w celu rozwoju i odbudowy okupowanych terytoriów.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Małżeństwo uciekło ostrzelanym samochodem z Mariupola do Warszawy

 

Oprócz znaczenia gospodarczego (wywożony jest przede wszystkim nowoczesny sprzęt), kradzież urządzeń rolniczych ma również wymiar symboliczny. Ukraińscy farmerzy wspierali wojska swojego kraju. Wielokrotnie pojawiały się informacje, że ukraińskie traktory pomagają w transporcie i holowaniu porzuconego przez Rosjan lub przejętego przez Ukraińców sprzętu wojskowego.

jk/bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie