Ukraina. Media: co trzeci wojskowy z brygady "buczańskich katów" walczył w Syrii

Świat
Ukraina. Media: co trzeci wojskowy z brygady "buczańskich katów" walczył w Syrii
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Pochówek ukraińskich cywilów po masakrze w Buczy

Średnio co trzeci rosyjski wojskowy z brygady "buczańskich katów" walczył wcześniej w Syrii, broniąc reżimu Baszara el-Asada - pisze ukraiński portal Slidstwo.Info. Serwis doszedł do takich wniosków po przeanalizowaniu listy członków tej brygady, opublikowanej wcześniej przez ukraiński wywiad.

Według danych ukraińskiego wywiadu w okupacji Buczy, Irpienia i Hostomla w obwodzie kijowskim brali udział członkowie 155 brygady piechoty morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Rosjanie zabili tam setki cywilów.

 

"Średnio co trzeci rosyjski wojskowy z 155. Brygady Piechoty Morskiej Floty Oceanu Spokojnego Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej walczył w Syrii, broniąc reżimu Baszara el-Asada" - czytamy wmateriale ukraińskiego portalu.

Masakra w Buczy. Wielu żołnierzy miało 20-25 lat

Serwis Slidstwo.Info doszedł do takich wniosków po przeanalizowaniu listy członków tej brygady, opublikowanej wcześniej przez ukraiński wywiad. Lista obejmowała dane 82 rosyjskich wojskowych. Co najmniej 24 z nich brało udział w wojnie w Syrii. Pozostali nie mogli uczestniczyć w wojnie w Syrii ze względu na swój wiek - byli za młodzi.

 

Dziennikarze podkreślają, że wielu żołnierzy wymienionych na tej liście jest w wieku 20-25 lat.

 

Rosyjscy wojskowi chwalili się w mediach społecznościowych, że odcinają uszy Ukraińcom, grożą zabójstwami i torturami - czytamy na portalu Slidstwo.Info. 

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie