Ukraina-Rosja. Estonia wsparła Ukrainę przeciwpancernymi pociskami Javelin

Świat
Ukraina-Rosja. Estonia wsparła Ukrainę przeciwpancernymi pociskami Javelin
PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE
Na zdjęciu: prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas inspekcji linii rozgraniczenia niedaleko Doniecka niedaleko pozycji prorosyjskich separatystów.

Estonia dostarczyła w piątek na Ukrainę pociski przeciwpancerne Javelin - poinformowało estońskie ministerstwo obrony. "W tej chwili te pociski bardziej posłużą bezpieczeństwu Estonii w obronie Ukrainy" - stwierdził dowódca Estońskich Sił Obronnych.

Estonia dostarczyła w piątek Ukrainie przeciwpancerne pociski Javelin - poinformowało tego dnia estońskie ministerstwo obrony.

 

ZOBACZ: Skąd USA wiedzą, że Rosja nie wycofuje wojsk z granicy?

 

- W tej chwili te pociski bardziej posłużą bezpieczeństwu Estonii w obronie Ukrainy, niż podczas ćwiczeń ogniowych na estońskim poligonie - napisał w oświadczeniu gen. Martin Herem, dowódca Estońskich Sił Obronnych.

Rakiety i pociski dla Ukrainy

- To mały krok Estonii we wsparciu Ukrainy, ale jest to realny i namacalny wkład w obronę przed rosyjską agresją - dodał.

 

Członkowie NATO - Estonia, Łotwa i Litwa - poinformowali 21 stycznia, że w związku z rosyjskim zagrożeniem przekażą Ukrainie uzbrojenie o charakterze defensywnym wyprodukowane w USA.

 

ZOBACZ: Ukraina-Rosja. Rosyjskie służby specjalne zaminowały szereg obiektów w Doniecku - twierdzi wywiad

 

Zapowiedziano wtedy, że Estonia dostarczy pociski przeciwpancerne Javelin, a Litwa i Łotwa - rakiety przeciwlotnicze Stinger.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie