Sławomir Gadomski odejdzie z Ministerstwa Zdrowia. Podziękowania od Adama Niedzielskiego

Polska
Sławomir Gadomski odejdzie z Ministerstwa Zdrowia. Podziękowania od Adama Niedzielskiego
Ministerstwo Zdrowia
Sławomir Gadomski odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

31 stycznia będzie ostatnim dniem pracy Sławomira Gadomskiego w Ministerstwie Zdrowia. Wiceszef tego resortu odchodzi ze stanowiska. Za dotychczasową pracę podziękował mu Adam Niedzielski i zapowiedział dalszą współpracę.

Adam Niedzielski "serdecznie podziękował" Sławomirowi Gadomskiemu za trzy lata pracy w resorcie. "Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną" - przypomniał.

 

Niedzielski zapewnił, że on i jego administracja nadal "będą współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia".

 

Kim jest Sławomir Gadomski? Odchodzi z resortu zdrowia

Gadomski ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. Ma 10-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń, w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi.

 

W latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora, kierował pionem zarządzania i finansów w największym instytucie badawczym w Polsce – Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie odpowiadał przede wszystkim za skuteczną restrukturyzację finansową.

 

ZOBACZ: Biskup Zbigniew Kiernikowski w szpitalu. Apel o modlitwę

 

Od czerwca 2018 r. jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Od początku pracy w resorcie w nadzoruje i koordynuje wszystkie działania resortu w zakresie kompleksowej reformy polskiej onkologii.

 

Do jego zadań w ministerstwie należy także m.in. inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie zadań wykonywaniach przez: Departament Budżetu i Finansów, Departament Nadzoru i Kontroli oraz Departament Oceny Inwestycji. Nadzoruje też wszystkie inwestycje MZ oraz podległe resortowi instytuty

wka/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie