Świętokrzyskie. Zderzenie siedmiu aut na trasie S7. Policja szuka ciężarówki

Polska
Świętokrzyskie. Zderzenie siedmiu aut na trasie S7. Policja szuka ciężarówki
KPP Jędrzejów
Do zderzeń doszło podczas śnieżycy na drodze ekspresowej S7 niedaleko Świątnik w woj. świętokrzyskim.

Do zderzenia siedmiu samochodów, z których jeden - ciężarowy - odjechał, doszło na trasie S7 koło Świątnik w Świętokrzyskiem. - Były to cztery odrębne zdarzenia - powiedział polsatnews.pl mł. asp. Paweł Mara, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. W kolizjach nikt nie ucierpiał, ruch odbywa się w okolicy kolizji pasem awaryjnym, a utrudnienia mogą potrwać do g. 17.

Do pierwszej kolizji doszło w czwartek około godz. 12:40. Potem zderzyły się kolejne pojazdy. Zdaniem policji w trudnych warunkach pogodowych, m.in. intensywnie padającym śniegu, kierowcy nie zdołali wyhamować przed innymi pojazdami.

Cztery odrębne zderzenia

W sumie doszło do czterech odrębnych zderzeń na drodze w kierunku Krakowa, która bezpośrednio po zderzeniach została całkowicie zablokowana.

 

ZOBACZ: Śląskie: o mało nie potrącił rodziców z dziećmi. To nie koniec kłopotów

 

- W sumie zderzyło się siedem pojazdów. Sześć z nich to auta osobowe, a jedno - ciężarowe - powiedział polsatnews.pl mł. asp. Paweł Mara, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Zaznaczył, że nikt nie ucierpiał, a  w pojazdach były m.in. dzieci.

 

Droga po kolizjach została całkowicie zablokowana w kierunku Krakowa.KPP Jędrzejów
Droga po kolizjach została całkowicie zablokowana w kierunku Krakowa.

Policja szuka ciężarówki

Policjant dodał, że ciężarówka, najprawdopodobniej marki Iveco, odjechała z miejsca zdarzenia. - Policjanci znają numery rejestracyjne pojazdu, który jest poszukiwany - dodał asp. Mara.

 

ZOBACZ: Kostrzyn. Karambol na S5. Zderzyło się siedem samochodów

 

Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne przyczyny i przebieg kolizji. Na miejsce przyjechała m. in. straż pożarna i pogotowie ratunkowe, którego pracownicy ustalili, że nikt nie wymagał pomocy medycznej - podała policja. 

 

Droga jest przejezdna, a ruch odbywa się pasem awaryjnym. Takie utrudnienia przewidywane są do g. 17.

 

hlk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie