Wielkopolska: Policjanci z Archiwum X poszukują pedofila. Mają nagrany jego głos

Polska
Wielkopolska: Policjanci z Archiwum X poszukują pedofila. Mają nagrany jego głos
YouTube/Wielkopolska Policja

Policjanci z poznańskiego Archiwum X poszukują pedofilia, który 13 lat temu wykorzystał seksualnie dwie dziewczynki. Sprawca do tej pory jest nieuchwytny, jednak funkcjonariusze mają nagrany głos mężczyzny.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zajmują się sprawą wykorzystania seksualnego dwóch dziewczynek w wieku 14 i 16 lat, do którego doszło wiosną 2009 roku w lesie koło miejscowości Antonin (woj. wielkopolskie). 

 

ZOBACZ: Ruda Śląska. 18-latek napastował 8-letnią dziewczynkę. Wcześniej zgwałcił 9-latkę

 

Będąc na spacerze w lesie, dziewczynki weszły do niewielkiego betonowego bunkra, gdzie często  spotykała się miejscowa młodzież. Kiedy były w środku wszedł do nich nagi mężczyzna ze slipami założonymi na głowę. Napastnik zablokował im wyjście, sterroryzował je, wykorzystał seksualnie, a następnie uciekł.

Głos pedofila

Podczas zdarzenia jednej z dziewczynek udało się zadzwonić na numer alarmowy. Nastolatka nie mogła porozmawiać z operatorem, ale udało się zarejestrować głos mężczyzny. 

 

 

Policja apeluje do osób, które kojarzą głos zarejestrowany na nagraniu o kontakt. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawca mieszka lub mieszkał w okolicy, w której doszło do zdarzenia.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę, który nakłaniał 13-latkę do seksu

 

W 2009 roku na miejscu popełnienia przestępstwa śledczy zabezpieczyli materiał genetyczny należący do sprawcy. Analiza kryminalistyczna wykazała, że ten sam mężczyzna dopuścił się przestępstwa seksualnego w 2005 roku w angielskim Southampton, dokąd wyjechał najprawdopodobniej w celach zarobkowych. 

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie