Minister zdrowia Adam Niedzielski o prognozach pandemii. "Dopiero zaczynamy piątą falę"

Polska
Minister zdrowia Adam Niedzielski o prognozach pandemii. "Dopiero zaczynamy piątą falę"
PAP/Tomasz Gzell
Minister zdrowia Adam Niedzielski prognozuje 100 tys. nowych zakażeń w szczycie fali

- Na początku lutego przekroczymy 100 tys. zakażeń dziennie - poinformował w środę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział, że nazajutrz spodziewa się drugiego z rzędu przekroczenia liczby 30 tys. przypadków, wyniku nienotowanego w czwartej, jesiennej fali zakażeń koronawirusem.

- Ostatnie dwa dni chyba możemy śmiało nazwać eksplozją epidemii znowu - mówił minister zdrowia na antenie TVP Info. Poinformował również, że ze spływających na bieżąco danych wynika, że w czwartkowym raporcie będzie na pewno powyżej 30 tys. nowych zakażeń. - Przypomnę, że przez całą jesień, przez całą czwartą falę nie mieliśmy sytuacji, w której ten poziom 30 tys. był przekroczony, a my dopiero zaczynamy piątą falę i od razu zaczynamy ją z takim mocnym akcentem - dodał. Jak dodał "na początku lutego będziemy mieli apogeum: przekroczenie 100 tys. zakażeń dziennie".

ZOBACZ: Szczepionka firmy Novavax wkrótce trafi do Polski

 

- Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą - można powiedzieć - nie mieliśmy do tej pory do czynienia - powiedział.

Więcej o prognozach ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w Interii.

pdb/Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie