Kazimierz Smoliński: rząd chce wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły spożywcze

Polska
Kazimierz Smoliński: rząd chce wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły spożywcze
Polsat News
"Debata Dnia"

- Chcemy wprowadzić ceny regulowane na artykuły żywnościowe - chleb, cukier, mąkę. Jeżeli inflacja będzie wzrastała, to nawet takie rozwiązanie może zostać wprowadzone - powiedział Kazimierz Smoliński z PiS-u w programie "Debata Dnia".

W programie Kazimierz Smoliński wymieniał rozwiązania, które zastosuje rząd, żeby zatrzymać narastającą inflację: - Obniżymy cenę VAT-u na podstawowe artykuły żywnościowe. Na razie czekamy na decyzję z UE - powiedział. Polityk wspomniał także o planach wprowadzenia cen regulowanych na te produkty.


- Chcemy wprowadzić ceny regulowane na artykuły żywnościowe - chleb, cukier, mąkę. Jeżeli inflacja będzie wzrastała, to nawet takie rozwiązanie może zostać wprowadzone - tłumaczył polityk. 


Widząc zdziwienie pozostałych uczestników programu, Kazimierz Smoliński odpowiedział: Zaproponujcie lepsze rozwiązanie. Bo jak dotąd widzicie tylko jedno: "rząd robi wszystko źle".

 

WIDEO: Fragment programu "Debata Dnia"

 

 

- To mi pachnie wprowadzeniem za chwilę kartek na niektóre artykuły spożywcze, których zacznie brakować, bo zaczynamy mówić o centralnie sterowanej gospodarce - skomentował Michał Kobosko. Dodał: - Często widzę takie ciągotki w PiS-e - "kiedyś to było dobrze, bo cała władza miała jedną władzę, nikt nie miał nic do gadania" - władza ustalała cenę. Ale przecież taki kraj by zbankrutował.

Arkadiusz Myrcha z kolei stwierdził: Ja sobie nie wyobrażam, żeby tysiące przedsiębiorców, którzy ledwo zipią obłożeni Polskim Ładem nagle usłyszeli od Morawieckiego, że "wszyscy macie sprzedawać chleb po 2 zł".

 

- To mój autorski projekt na użytek tego programu - koledzy tu od razu podskoczyli widzę - jak coś robimy to źle, jak nie robimy, to też źle. Dalej wszystko kontestujcie. Życzę wam powodzenia - powiedział Smoliński na koniec. 

nb/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie