Powstał zespół kryzysowy ds. zagrożeń w sektorze elektroenergetyki i gazu

Biznes
Powstał zespół kryzysowy ds. zagrożeń w sektorze elektroenergetyki i gazu
MAP
Przewodniczącym zespołu został Maciej Małecki

W Ministerstwie Aktywów Państwowych w środę został powołany zespół kryzysowy do spraw monitorowania zagrożeń w sektorze elektroenergetyki i gazu. Ma on m.in. monitorować ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii i rynkach zagranicznych.

W środę w dzienniku urzędowym Ministerstwa Aktywów Państwowych zostało opublikowane zarządzenia w sprawie "powołania Zespołu kryzysowego do spraw monitorowania zagrożeń w sektorze elektroenergetyki i gazu".

 

"Do zadań Zespołu należy: 1) monitorowanie zagrożeń w elektroenergetyce spowodowanych niskimi poziomami zapasów; 2) identyfikacja przyczyn niskiego poziomu zapasów w elektroenergetyce; 3) monitorowanie cen gazu na Towarowej Giełdy Energii oraz rynkach zagranicznych; 4) rekomendowanie działań w celu przeciwdziałania zagrożeniom na rynku energii i gazu" – napisano w zarządzeniu Ministra Aktywów Państwowych.

 

ZOBACZ: Jacek Sasin w programie "Gość Wydarzeń": rosnące ceny energii to koszt naszego bycia w UE

 

Przewodniczącym zespołu został Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a zastępcą Piotr Pyzik, podsekretarz stanu w MAP. W skład zespołu wchodzą także m.in. dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, dyrektor Departamentu Górnictwa, dyrektor Departamentu Komunikacji, dyrektor Departamentu Spółek Paliwowo-Energetycznych. 

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie