Delegacja NIK pojechała do Mińska. Chodzi o współpracę międzynarodową

Polska
Delegacja NIK pojechała do Mińska. Chodzi o współpracę międzynarodową
Polsat News
Delegacja NIK w czwartek pojechała do Mińska

Jak dowiaduje się Polsatnews.pl, do Mińska pojechała dziś delegacja Najwyższej Izby Kontroli. Rozmowy z białoruskim odpowiednikiem NIK - Najwyższym Organem Kontroli, mają dotyczyć sytuacji w Puszczy Białowieskiej.

Delegacja Najwyższej Izby Kontroli pojechała dziś do Mińska - przekazał Polsatnews.pl rzecznik NIK Łukasz Pawelski. Polska delegacja spotka się z członkami Najwyższego Organu Kontroli - białoruskiego odpowiednika NIK.

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. Próby przekroczenia granicy. Dwóch żołnierzy rannych

 

Rozmowy będą dotyczyły sytuacji w Puszczy Białowieskiej, która jest aktualnie przedmiotem kontroli urzędników Najwyższej Izby Kontroli.

 

Rzecznik zapytany czy wizyta delegacji NIK na Białorusi i współpraca instytucjonalna jest właściwym działaniem w sytuacji kryzysu dyplomatycznego między Polską i Białorusią - nie chciał komentować sprawy. Zaznaczył jednak, że wizyta w Mińsku odbywa się w ramach standardowej współpracy międzynarodowej.

 

Organy kontrolne 194 państw są zrzeszone w Międzynarodowej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli (INTOSAI), dzięki której odbywają się rozmowy międzynarodowe. Najwyższa Izba Kontroli jest członkiem instytucji od 1959 roku. Dzisiejsza delegacja NIK w Mińsku jest realizowana właśnie w ramach współpracy INTOSAI.

Jakub Krzywiecki/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie