Wulgaryzmy na koncie posła PiS Artura Szałabawki. "Nieautoryzowane przejęcie"

Polska
Wulgaryzmy na koncie posła PiS Artura Szałabawki. "Nieautoryzowane przejęcie"
Wikimedia Commons
Artur Szałabawka jest posłem PiS od 2015 roku

"Ćwok", "cep" i "prymityw", a także wulgarny zwrot "Ty k***o tuskowa" - takie słownictwo pojawiło się we wpisach publikowanych na twitterowym koncie posła PiS Artura Szałabawki. Czy to poseł jest autorem tweetów? - Nastąpiło nieautoryzowane przejęcie profilu - przekazał polsatnews.pl pracownik biura poselskiego Szałabawki.

Jeden z użytkowników Twittera opublikował w czwartek zdjęcie posła PiS Czesława Hoca, który przedstawiał w Sejmie projekt ustawy ws. weryfikowania szczepień pracowników w zakładach pracy.

 

Polityk ten mówił też w programie "Graffiti" w Polsat News, że policja będzie mogła sprawdzać paszporty covidowe m.in. wśród wiernych w kościołach. Po fali krytyki wycofał się ze swoich słów i przeprosił na Twitterze. Po kilku godzinach wpis jednak został usunięty.

Przekleństwa na koncie posła. Wpisy zniknęły

"(Czesław Hoc) chce wprowadzać do kościołów policję, by ta sprawdzała zaszczepionych. Zapamiętaj Czesława. Pokaż Czesława innym" - napisał anonimowy internauta.

 

Pod wpisem pojawiła się odpowiedź opublikowana z konta polityka PiS - Artura Szałabawki. "Ty k***o tuskowa, Czesław Hoc ratuje życie" - napisano. Dziś wpisu na koncie posła nie ma, ale screeny krążą po sieci.

 

 

Korzystający z Twittera zarchiwizowali też inne odpowiedzi, jakie pojawiły się na profilu posła Szałabawki. Wśród nich są słowa takie jak "ćwok", "cep" i "prymityw".

 

 

Wpisy po czasie zniknęły z portalu społecznościowego, a sam profil polityka partii rządzącej został "tymczasowo ograniczony". "To ostrzeżenie oznacza, że za pośrednictwem tego konta miała miejsca jakaś nietypowa aktywność. Czy na pewno chcesz zobaczyć to konto?' - informuje Twitter.

 

Biuro posła Szałabawki: nastąpiło nieautoryzowane przejęcie

Na tzw. tablicy na koncie Szałabawki pozostały niektóre wpisy broniące posła Hoca. "To ja powiem tak lekarz ratujący życie jest Dobrem wielkim a znam Czesława Hoca" - głosi jeden z nich (pisownia oryginalna). Drugi głosi: "Przemyśl swoje słowa i nie obrażaj lekarza z wielką empatią, bo to żałosne".

 

ZOBACZ: Rzeczniczka PiS komentuje decyzję Łukasza Mejzy. "To nie zamyka tematu"

 

Polsatnews.pl nie udało się skontaktować z posłem, jednak rozmawialiśmy z przedstawicielem jego biura poselskiego. - Nastąpiło nieautoryzowane przejęcie konta Artura Szałabawki. Zostały powiadomione odpowiednie służby - przekazał.

 

Artur Szałabawka jest posłem PiS od 2015 roku; wcześniej był radnym w Szczecinie. Zasiada w sejmowych komisjach Administracji i Spraw Wewnętrznych, Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Obrony Narodowej.

wka/ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie