Świętokrzyskie. Mężczyzna zmarł podczas domowej kwarantanny

Polska
Świętokrzyskie. Mężczyzna zmarł podczas domowej kwarantanny
Policja.pl
Po wejściu do mieszkania okazało się, że 49-letni syn kobiety nie daje znaków życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych - powiedziała mł. asp. Szczepaniak

49-letni mieszkaniec Staszowa (woj. świętokrzyskie) zmarł podczas domowej kwarantanny, a jego 74-letnia matka była w ciężkim stanie. Sytuacja wyszła na jaw podczas kontroli prowadzonej przez wspólny patrol policji i WOT, który sprawdzał, czy domownicy stosują się do zasad kwarantanny - poinformowała w poniedziałek policja.

Jak przekazała mł. asp. Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w niedzielne popołudnie funkcjonariusz z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną realizują obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania.

 

ZOBACZ: Sejmowa komisja przeciwko wszystkim poprawkom Senatu do ustawy o ochronie granicy

 

- Podczas kontroli jednego z miejsc w Staszowie, policjant został poinformowany przez 74-latkę odbywającą kwarantannę, że ona i jej syn potrzebują pomocy. Drzwi mieszkania były zamknięte od środka, a kobieta nie była w stanie wstać i ich otworzyć - poinformowała funkcjonariuszka.

Mężczyzna nie dawał znaków życia

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy, którzy wyważyli drzwi i dostali się do środka. - Po wejściu do mieszkania okazało się, że 49-letni syn kobiety nie daje znaków życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych - powiedziała mł. asp. Szczepaniak.

 

ZOBACZ: Porachunki na ulicach stolicy. Kierowca Ubera pobił taksówkarza

 

- W złym stanie zdrowia znajdowała się także 74-latka. Dzięki podjętym działaniom kobieta trafiła do szpitala. Aktualnie jej stan ulega poprawie - dodała mł. asp. Szczepaniak.

 

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 182 nowe zachorowania na COVID-19 Wykonano 1158 testów. Na kwarantannie przebywa 12 866 osób w tym 981 w powiecie staszowskim.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie