USA. Dowództwo sił powietrznych: Pilot zginął w wypadku podczas ćwiczeń

Świat
USA. Dowództwo sił powietrznych: Pilot zginął w wypadku podczas ćwiczeń
Alan Wilson from Stilton/Peterborough/Cambs/UK/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons
W katastrofie wzięły udział dwa samoloty T-38C, dwusilnikowe szkolno-treningowe samoloty ponaddźwiękowe, w których ćwiczą uczeń-pilot i instruktor

W piątek w bazie Laughlin w Zachodnim Teksasie doszło do wypadku z udziałem dwóch samolotów odrzutowych, w wyniku czego jeden pilot zginął, a dwóch innych zostało rannych, w tym jeden ciężko - poinformowało Dowództwo Sił Powietrznych USA.

Do wypadku doszło około 10 rano na ziemi w bazie w pobliżu Del Rio w Teksasie, około 5 kilometrów na północny wschód od granicy z Meksykiem.

 

Siły Powietrzne nie ujawniły szczegółów tego, co się stało, i poinformowały, że incydent jest nadal badany.

 

ZOBACZ: UFO napromieniowało amerykańskich pilotów myśliwców

 

Według oświadczenia Sił Powietrznych ciężko ranny pilot został przewieziony do Brooke Army Medical Center w San Antonio, około 225 kilometrów na wschód od bazy. Drugi ranny pilot, który doznał drobnych obrażeń został przewieziony do Regionalnego Centrum Medycznego Val Verde w Del Rio i po opatrzeniu ran i badaniu wrócił do bazy.

 

W katastrofie wzięły udział dwa samoloty T-38C, dwusilnikowe szkolno-treningowe samoloty ponaddźwiękowe, w których ćwiczą uczeń-pilot i instruktor.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie