Podlaskie. Polak przewoził busem 36 nielegalnych imigrantów

Polska
Podlaskie. Polak przewoził busem 36 nielegalnych imigrantów
Straż Graniczna
46-letni polski kierowca busa został zatrzymany

Policjanci zatrzymali busa przewożącego 36 nielegalnych imigrantów, w tym pięcioro dzieci. Funkcjonariusze skontrolowali samochód na stacji benzynowej w Grajewie (woj. podlaskie). Za kierownicą auta siedział Polak. Cudzoziemcy zostali przekazani Straży Granicznej.

Jak poinformował w piątek rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, patrol drogowy skontrolował kierowcę volkswagena craftera (busa do transportu towarów); w środku było 36 osób, 31 dorosłych i pięcioro dzieci. Żeby się zmieścić, jechali w przestrzeni ładunkowej tego samochodu na stojąco.

 

Zanim cała grupa (okazało się, że to obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią) została przekazana Straży Granicznej, została zabrana przez funkcjonariuszy do grajewskiej komendy policji. Policjanci zorganizowali dla tych osób ciepły posiłek i odzież.

 

ZOBACZ: Kętrzyn. Z domu dziecka uciekają nastoletni migranci. "Polska nie jest ich celem"

 

46-letni polski kierowca busa został zatrzymany pod zarzutem pomocnictwa do nielegalnego przekroczenia granicy; testy wykazały obecność w jego organizmie środków odurzających, więc grozi mu odpowiedzialność karna również za to przestępstwo. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura wystąpi z wnioskiem o jego tymczasowy areszt.(

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie