Wszystkich Świętych. Minister zdrowia Adam Niedzielski: cmentarze będą otwarte

Polska
Wszystkich Świętych. Minister zdrowia Adam Niedzielski: cmentarze będą otwarte
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/Beata89
Minister zdrowia Adam Niedzielski

- Cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte - zapewnił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Rozmawialiśmy z premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali - zaznaczył.

Szef resortu zdrowia pytany w wp.pl, że czy w tym roku Polacy będą zaskoczeni decyzją o zamknięciu cmentarzy 1 listopada, odparł, że absolutnie nie jest przewidywane takie rozwiązanie.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Będzie kolejny lockdown? Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska: mamy dziś spotkanie

 

Przekazał, że rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. - Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – zaznaczył.

Lockdown w Polsce?

W Polsce, do tej pory zaszczepionych jest niespełna 20 mln Polaków. Ponieważ obserwujemy coraz większą liczbę ofiar śmiertelnych wiceminister Kraska został zapytany przez dziennikarzy Polsat News o wprowadzenie obostrzeń i wymogi dotyczące szczepień. 

 

Jeśli chodzi o obostrzenia, to "wydaje mi się, że będziemy podchodzić do tej sytuacji lokalnie, punktowo powiatami - poinformował. - Mamy dziś spotkanie ze wszystkimi wojewodami i premierem Morawieckim oraz odbędzie się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym te decyzje będą zapadały - poinformował dziennikarzy.

 

Dodał, że "na obecną chwilę nie widzimy takiej potrzeby, aby wprowadzać jakieś restrykcje, ale to zależy tylko i wyłącznie od nas (wszystkich - red.)".

aml/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie