Adam Niedzielski: dziś 2640 nowych zakażeń

Polska
Adam Niedzielski: dziś 2640 nowych zakażeń
Polsat News
- Badania potwierdziły 2640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazał Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o 2640 nowych zakażeniach koronawirusem. To wzrost o 555 przypadków tydzień do tygodnia. Jak dowiedział się Polsat News e resorcie ostatniej doby zmarło 40 osób.

- Badania potwierdziły 2640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował minister zdrowia na antenie TVN24. Według informacji Polsat News uzyskanej w resorcie zdrowia ostatniej doby zmarło 40 osób. 

 

Liczba nowych przypadków przekroczyła 2,5 tys. pierwszy raz od 15 maja, kiedy odnotowano 2897 zakażeń. 

 

W ubiegłym tygodniu – w środę 6 października – Ministerstwo Zdrowia informowało o 2085 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków było wówczas na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Wczoraj, 12 października odnotowano 2118 nowych przypadków. Zmarło 49 pacjentów. 

Nawet 5 tys. zakażeń

Prognozujemy, że na koniec października liczba dziennych zakażeń wyniesie mniej więcej 5 tys. To jeszcze nie jest problem z punktu widzenia infrastruktury covidowej i jej wydolności – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

ZOBACZ: Pfizer: jeśli zajdzie potrzeba, opracujemy szczepionkę dedykowaną nowemu wariantowi w ok. 100 dni

 

- Wszystkie rozmowy na temat obostrzeń mogę spuentować w taki sposób: po pierwsze widzimy ewidentnie, że szczepienia działają. To znaczy, że w porównaniu z wrześniem i październikiem poprzedniego roku w tej chwili mamy dwa razy mniej osób hospitalizowanych. Wtedy było blisko 5 tys. osób hospitalizowanych, a my teraz mamy 2,4 tys.– 2,5 tys. osób – wskazał minister zdrowia.

 

 

dsk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie