Biseksualny Superman w nowym komiksie. "Zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość"

Kultura
Biseksualny Superman w nowym komiksie. "Zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość"
Twitter/@DCSuperman
Jedna z ilustracji, która znajdzie się w nowym komiksie o Supermanie

W piątym wydaniu serii komiksów DC "Superman: Son of Kal-El" Jon Kent okaże się osobą biseksualną i zakocha się w swoim przyjacielu Jayu Nakamurze - poinformowało wydawnictwo. - Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej - powiedział Tom Taylor, autor scenariusza serii.

Seria "Superman: Son of Kal-El" śledzi losy Jonathana Kenta, syna Clarka Kenta i Lois Lane, który jest nowym ziemskim Supermanem. Nakamura z kolei jest różowowłosym reporterem. Po raz pierwszy wystąpił w trzecim odcinku serii.

 

ZOBACZ: Nietypowa autobiografia Biedronia. Polityk bohaterem... komiksu

 

W najnowszej części Kent zakocha się w dziennikarzu po tym, jak - według DC - "psychicznie i fizycznie wypali go próba ocalenia każdego, kogo się da". Dalsze szczegóły fabuły ujawni komiks, kiedy wyjdzie w listopadzie. DC jednak podzieliło się dwiema ilustracjami - na jednej z nich widać Supermana całującego się z Nakamurą, na drugim siedzą razem na dachu.

 

 

Tom Taylor, autor scenariusza serii powiedział że ewolucja nowego Supermana jest zgodna z wartościami, jakie ta postać zawsze reprezentowała i odzwierciedla doświadczenia wielu fanów. - Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej. Dzisiaj więcej osób może zobaczyć siebie w najpotężniejszym bohaterze z komiksów - wyjaśnił.

Bohaterowie LGBTQA+ w uniwersum DC

Nakamura i Kent nie są jedynymi bohaterami LGBTQA+ w uniwersum DC. Wcześniej Tim Drake, jeden z wielu Robinów, umówił się na randkę z mężczyzną, a Batwoman znana jako Kate Kane była w jednym komiksie ukarana za swoją relację z kobietą. Harley Quinn rzuciła Jokera dla Poison Ivy w ostatniej serii i od 2017 r. w historii o Batmanie pojawia się też transpłciowa naukowczyni Victoria October.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie