Głogów. Interwencja policji. Prokuratura umorzyła śledztwo

Polska
Głogów. Interwencja policji. Prokuratura umorzyła śledztwo
screen/Twitter

Głogowska prokuratura umorzyła postępowanie ws. przekroczenia uprawnień przez policjantów prewencji z Wrocławia w trakcie antylockdownowego protestu. Funkcjonariusze zatrzymali i zastosowali wtedy środki przymusu wobec trzech osób – dwóch mężczyzn i kobiety.

Protest odbył się 11. kwietnia br. w Głogowie. Wtedy policja podjęła interwencję wobec manifestującej kobiety. Po półrocznym postępowaniu prokuratura umorzyła śledztwo z powodu braku znamion czynu zabronionego. Sąd uznał, że funkcjonariusze nie przekroczyli swoich uprawnień. 

Sąd: działania policji legalne 

– Jest postanowienie Prokuratury Rejonowej w Głogowie o umorzeniu śledztwa pod kątem przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy w czasie nielegalnego zgromadzenia. Sąd rozpatrywał zażalenia trzech osób na zatrzymania. Osoby te w tym postępowaniu miały status pokrzywdzonego, a sąd uznał, że działania policji były legalne. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna – powiedziała dla portalu wroclawskiefakty.pl Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

 

ZOBACZ: Głogów. Interwencja policji podczas protestu. Kobieta powalona na ziemię

 

W antylockdownowym proteście uczestniczyło ok. 100 osób. Policjanci prewencji z Wrocławia zastosowali wtedy środki przymusu bezpośredniego wobec trzech osób. Wiele kontrowersji wywołało nagranie z interwencji wobec kobiety. 

 

Na filmie było widać, jak policjant uderzył jedną z protestujących pałką, złapał za szyję i przewrócił. 

 

 

ap/pdb/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie