Świnoujście. Niebezpieczna bakteria w Bałtyku. 30-latek trafił na oddział intensywnej terapii

Polska
Świnoujście. Niebezpieczna bakteria w Bałtyku. 30-latek trafił na oddział intensywnej terapii
Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabauy.com/qimono

30-letni mieszkaniec Międzyzdrojów został zainfekowany bakterią Vibrio vulnificus. Mężczyzna trafił na OIOM, ponieważ nazywana potocznie "mięsożerną" bakteria zaatakował mięśnie w nodze 30-latka.

Nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach 30-latek z Międzyzdrojów zaraził się groźną bakterią. Jak podaje serwis iswinoujscie.pl, ponad tydzień temu mężczyzna trafił do szpitala.

30-latek trafił do szpitala

30-latek odczuwał bardzo silny ból w nodze i zdecydował się wezwać karetkę. Ponieważ jednak w tamtym momencie w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki, do mężczyzny wysłano załogę ze Świnoujścia.


Ratownicy zdecydowali, że mężczyzna musi zostać przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono, że pacjent został zainfekowany bakterią Vibrio vulnificus. "Mięsożerna bakteria dosłownie »zjadała« mięśnie nogi mężczyzny" - podaje iswinoujscie.pl.

 

Pacjent trafił do specjalistycznego szpitala w Szczecinie, gdzie umieszczono go na oddziale intensywnej terapii. To prawdopodobniej pierwszy tak poważny przypadek zakażenia bakterią Vibrio vulnificus w Polsce.

 

ZOBACZ: Sinice w Bałtyku. Woda nieprzydatna do kąpieli na 8 nadmorskich kąpieliskach na Pomorzu

 

Sanepid przypomina, że do zakażenia przecinkowcami (w tym bakterią Vibrio vulnificus) może dochodzić poprzez spożycie wody, w której rozwijają się bakterie lub zjedzenie skażonych owoców morza, oraz w wyniku kontaktu skażonej wody z uszkodzoną skórą. Narażone na zakażenie mogą być także spojówki oka lub uszy.

zma/zdr/iswinoujscie.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie