Katastrofa awionetki w Brazylii. Nie żyje miliarder

Świat
Katastrofa awionetki w Brazylii. Nie żyje miliarder
East News/AFP

W wypadku awionetki, do którego doszło po starcie z lotniska w Sao Paulo w południowo-wschodniej Brazylii, zginęło siedem osób, w tym pięciu członków jednej rodziny - podali strażacy. Jedną z ofiar jest brazylijski miliarder.

Do wypadku samolotu doszło we wtorek, 15 sekund po stracie. Awionetka leciała do stanu Parana na północy kraju. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.  

 

 

W katastrofie zginął 73-letni biznesmen Celso Silveira Mello Filho, brat szefa koncernu Cosan, jednej z największych brazylijskich firm produkujących cukier i bioetanol - poinformowała kompania w komunikacie.

 

"Celso Silveira Melo Filho, który był akcjonariuszem koncernu, znajdował się, podobnie jak jego żona, troje dzieci, pilot i drugi pilot na pokładzie maszyny, która rozbiła się tego ranka" - potwierdzono.

 

 

Według brazylijskich mediów majątek Celso Silveiry Mello Filho szacowany jest na 8 mld reali brazylijskich, czyli blisko 6 mld złotych.

 

Wypadek awionetki skomentował burmistrz Sao Paulo, Joao Doria, który złożył kondolencje rodzinom zmarłych. 

 

"Śmierć biznesmena Celso Silveiry Mello, jego żony Marii Luizy i trójki dzieci w katastrofie lotniczej w Sao Paulo jest przygnębiająca. Łączę się w bólu z członkami rodziny, a także z rodzinami pilotów samolotu, którzy także stracili życie" - napisał polityk na Twitterze.

 

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie