Maria Ochman: stawiamy na dialog z ministrem zdrowia

Polska
Maria Ochman: stawiamy na dialog z ministrem zdrowia
Polsat News
Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"

- Minister Niedzielski nie jest ministrem, z którym łatwo się rozmawia - oceniła Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność". Ochman rozmawiała z Bogdanem Rymanowskim w programie "Gość Wydarzeń". - Stawiamy na dialog - stwierdziła.

Tematem rozmowy był trwający od soboty protest medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy domagają się większych nakładów na służbę zdrowia. Protestujący chcą spotkać się z premierem, nie chcą rozmawiać z ministrem zdrowia. 

 

- Minister Niedzielski nie jest ministrem, z którym łatwo się rozmawia - oceniła Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".

 

WIDEO: Maria Ochman w "Gościu Wydarzeń"

 

- Minęło sporo czasu, zanim przekonaliśmy pana ministra np. w sprawie dodatków covidowych dla osób nie będących medykami. Walczyliśmy o to 6 miesięcy - dodała przewodnicząca.

"Nie chcę oceniać protestujących"

Zapytana o to, dlaczego Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" nie uczestniczy w proteście medyków, odpowiedziała: - Stawiamy na dialog z ministrem zdrowia. Jeżeli jesteśmy w stanie przekonać ministra, nawet niech to chwilę trwa (...) to warto rozmawiać.

 

- Nie chcę oceniać protestujących, wbrew temu, co robił tutaj kolega Drobniak - stwierdziła Ochman, odnosząc się do pierwszej części programu, którego gościem był Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak. Drobniak skrytykował Ochman, która miała "przytaknąć bez mrugnięcia oka i negocjacji" na propozycje ministra zdrowia podczas jednego ze spotkań z udziałem medyków. 

ZOBACZ: Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak: obiecano nam spotkanie z premierem Morawieckim

 

Przewodnicząca Ochman stwierdziła także, że wspiera wszystkie działania zmierzające do przekonania rządzących do poprawy systemu ochrony zdrowia.

 

- Myślę, że pan premier być może powinien przyjechać na spotkanie, na którym przedstawimy uzgodnione propozycje. Powinny to zrobić wszystkie grupy zawodowe reprezentujące pracowników - oceniła Ochman. Dodał także:

 

- Dotąd, dokąd rozmawiamy, jest szansa na porozumienie. Jeżeli rozmowy nie będzie, pozostaje ulica, a nigdy na ulicy nie powstawały dobre systemowe rozwiązania dla pracowników służby zdrowia.

 

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak w programie "Gość Wydarzeń"

 

Poprzednie odcinki programu są dostępne tutaj.

jo/an/Polsat News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie