"Złodziejki rolexów". Policja ostrzega starszych mężczyzn noszących drogie zegarki

Świat
"Złodziejki rolexów". Policja ostrzega starszych mężczyzn noszących drogie zegarki
The Lazy Artist Gallery /Pexels
Jeden z mężczyzn stracił zegarek o wartości 75 tys. zł

Angielska policja zaleca czujność posiadaczom zegarków i biżuterii o wysokiej wartości w związku z licznymi kradzieżami, dokonywanymi przez kobiety, które nawiązują kontakt ze starszymi mężczyznami. Kilka drogich zegarków zostało skradzionych na parkingach klubów golfowych. Większość ofiar to mężczyźni po siedemdziesiątce.

Ofiary opisują dwie kobiety, które przedstawiają się jako wolontariuszki organizacji charytatywnych. Ich metodą kradzieży jest odwracanie uwagi ofiary, kiedy ta podpisuje podsuniętą petycję. Czasem zachowują się jednak mniej subtelnie, zrywają zegarek z nadgarstka i uciekają.

Rabusie roleksów

Duet został przez prasę nazwany "Rolex rippers" ("rabusie roleksów") i wiązany jest z przynajmniej czternastoma przypadkami kradzieży w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Policja w Dorset nie wiąże oficjalnie tych zdarzeń, ale mówi o "przypadkach podobnej natury".

 

ZOBACZ: Dostał zegarek dziadka więzionego w niemieckich obozach koncentracyjnych

 

Do jednej z kradzieży doszło na parkingu przy klubie golfowym Ferndown, członkostwo w którym kosztuje 2 tys. funtów (ponad 10 tys. zł) rocznie. Jedna z ofiar, Alan Bruce, straciła rolexa o wartości 14 tys. funtów (75 tys. zł).

 

63-letni inżynier morski opowiadał, że kobiety, wyglądające na "wysoko wyszkolone profesjonalistki", podeszły do niego w centrum miasta Wimborne 15 lipca. Jedna z nich sprawiała wrażenie niesłyszącej, zbierały podpisy pod petycję o nowy ośrodek dla głuchych.

20-30 lat, wschodnioeuropejski akcent

- Podpisywałem petycję lewą ręką, tą, na której noszę zegarek. Jedna z kobiet złapała mnie i zaczęła przytulać. Natychmiast złapałem się ręką za portfel, odepchnąłem ją i odszedłem – opowiada. Jak dodaje, dopiero za rogiem zorientował się, że zabrały mu zegarek.

 

ZOBACZ: Rolex-control - policja ma odbierać luksusowe przedmioty młodym ludziom, którzy nie potrafią wytłumaczyć, skąd je wzięli

 

W lipcu 2020 policja opublikowała rysopisy dwóch kobiet, które ukradły rolexa 78-latkowi w Epsworth. Informowano wtedy o czterech podobnych przypadkach. Poszukiwane kobiety mają 20-30 lat, ciemne włosy i wschodnioeuropejski akcent, choć niektóre ofiary uważały je za pochodzące z Hiszpanii.

pdb/msl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie