Tokio 2020. Wicepremier Piotr Gliński w programie "Gość Wydarzeń". Oglądaj od 19:20

Polska

W piątek wystartowały Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Impreza odbywa się bez kibiców, w reżimie sanitarnym. Zabraknie na niej sześciorga polskich pływaków, którzy zostali błędnie zgłoszeni przez związek sportowy. W programie "Gość Wydarzeń" Marcin Fijołek porozmawia z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim. Oglądaj od 19:20.

W piątek po południu czasu polskiego tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Wcześniej największą sportową imprezę na świecie otworzył cesarz Japonii Naruhito. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie było kibiców.

 

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. pierwsza dama USA Jill Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent RP Andrzej Duda.

 

ZOBACZ: Tokio 2020: zgoda na występ osoby transseksualnej. "Nie ma przepisów, które by tego zabraniały"

 

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców.

 

Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia. 

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie