Mariusz Błaszczak: wprowadziliśmy zmiany w rekrutacji do Wojska Polskiego

Polska
Mariusz Błaszczak: wprowadziliśmy zmiany w rekrutacji do Wojska Polskiego
Biuro prasowe ćwiczenia #DRAGON21
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że MON wprowadził zmiany w sposobie rekrutacji do Wojska Polskiego, "aby ten proces stał się łatwiejszy i był bardziej płynny"

- Wprowadziliśmy zmiany w sposobie rekrutacji do Wojska Polskiego, aby ten proces stał się łatwiejszy i był bardziej płynny - powiedział w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON wziął w sobotę udział w przysiędze żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Braniewie.

 

ZOBACZ: Borowce. Śmigłowce, dron i psy tropiące w akcji poszukiwawczej pod Częstochową

 

Błaszczak poinformował, że MON wprowadził zmiany w sposobie rekrutacji do Wojska Polskiego, "aby ten proces stał się łatwiejszy i był bardziej płynny". - Stworzyliśmy mobilne centra rekrutacji. Stworzyliśmy także zasady, które stanowią o tym, że ci wszyscy, którzy rekrutują do wojska, są na usługi ochotników, a nie ochotnicy na usługi administracji wojskowej - podkreślił.

Minister zachęca

Dodał, iż gratulował dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej faktu, że brygada "rozrasta się liczebnie". - Jest to trzecia pod względem wielkości, pod względem liczebności brygada WOT-u w Polsce. Ale oczywiście nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - zapewnił Błaszczak.

 

Zachęcił wszystkich, by wstępowali do WOT i wojsk operacyjnych.


- Od dziś żołnierze, którzy złożyli przysięgę współtworzą formację niezwykle istotną dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny - współtworzą Wojska Obrony Terytorialnej - zaznaczył minister.

Żołnierze są zawsze gotowi

Dodał, że żołnierze WOT, szczególnie w epidemii "byli na pierwszej linii, wspierali". Minister wspomniał też, że uczestniczą oni w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, wypadków, wspierają straż pożarną. - Zawsze są gotowi, zawsze są blisko. Taka służba żołnierzy WOT - podkreślił.

 

Drugim zadaniem tych jednostek - jak powiedział szef MON - jest ćwiczenie razem z wojskiem operacyjnym. Wielu z żołnierzy WOT potem do niego przystępuje.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie